18-ročný študent si dal urobiť všetky očkovania tak, aby sa o tom nedozvedela jeho mama

Tínedžer si dal urobiť očkovania, ktoré už mal mať v detstve a kritizoval svojich rodičov za to, že sa na to vykašľali.

18-ročný Ethan Lindenberger z Ohia, bol zaočkovaný proti šiestim chorobám vrátane mumpsu a hepatitídy.

Jeho rodičia ich odmietli, pretože sú súčasťou anti-vakcinačného hnutia, ktoré je presvedčené, že vakcíny spôsobujú choroby vrátane autizmu.

Ethan sa však rozhodol navštíviť lekára, keď mal 18 rokov, pretože dospel k záveru, že aj vedecké štúdie dokazujú, že vakcíny skutočne fungujú.

Jeho matka, Jill Wheelerová, ktorá vlastní detské divadlo, označila tento krok za „urážku“.

Matka siedmich detí povedala:

Jill Wheeler

„Akoby mi napľul do tváre a povedal: Ty nič nevieš, neverím ti. Urobila si zlé rozhodnutie a ja to vyriešim. “

Dôvodom bolo prepuknutie osýpok, ktoré boli potvrdené v desiatich štátoch.

Ethan povedal, že jeho rodičia mu hovorili o negatívnych účinkoch očkovania, vrátane skutočnosti, že môžu spôsobiť poškodenie mozgu a autizmus.

Ale až po rozhovore s priateľmi si uvedomil, že on bol jediný z jeho partie, ktorý nemal absolútne žiadnu ochranu pred infekčnými chorobami.

Tínedžer sa napokon nechal zaočkovať proti osýpkam, mumpsu a rubeole, ovčím kiahňam a dokonca aj obrne, čo je ochorenie, ktoré môže spôsobiť ochrnutie a smrť.

Jeho matka povedala:

„Nedala som ho zaočkovať, pretože som mala pocit, že je to najlepší spôsob, ako ho chrániť.“

Ethan sa rozhodol si urobiť nejaký výskum a prezentoval nové informácie svojej matke, aby sa pokúsil zmeniť jej názor, vrátane správy z Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb, ktorá odhalila mýtus o autizme.

Ethan lindenberger

Ethan povedal:

„Jej odpoveď bola jednoduchá:„ Chcú, aby si to všetci mysleli. “ Bol som šokovaný! Verila, že najväčšia zdravotnícka organizácia na svete bude zapojená do konšpiračných teórií.“

Povedal, že jeho matka tým „bola pohltená a absorbovala všetky dezinformácie, ktoré mohla.“

Ethan tvrdí, že jeho otec bol menej prísny voči jeho rozhodnutiu, napriek tomu, že mal rovnaké presvedčenie ako jeho matka.

Povedal mu, že má 18 rokov a že si „môže robiť, čo chce“.

„Som veľmi poslušné dieťa,“ povedal Ethan, „Naozaj sa nesnažím ísť proti svojej mame. Bez ohľadu na to, že mám 18 rokov, ju budem v mnohých prípadoch počúvať.“

Minulý rok požiadal Ethan na internete o radu, ako môže získať vakcínu.

Ethan lindenberger

Napísal:

„Boh vie, ako som stále nažive.“

Chlapec okamžite dostal viac ako 1 000 odpovedí, a to aj od iných nevakcinovaných tínedžerov, ktorí sa snažili zistiť, ako sa zaočkovať bez súhlasu rodičov.

Jill Wheelerová hovorí, že jej skúsenosť s Ethanom ju presvedčila, aby začala o tejto téme hovoriť aj so svojimi najmladšími deťmi.

Povedala:

„Otvorilo mi to oči. Radšej im o tom poviem už teraz. Nečakajte, kým budú mať 18 rokov.“

Ethan povedal, že sa tiež pokúsil prediskutovať túto otázku so svojimi bratmi a sestrami a dostal zmiešané reakcie. Jeho 16-ročný brat chce byť očkovaný, ale jeho 14-ročná sestra súhlasila s matkou.

Keďže Ethan je podľa zákona dospelý, jeho rodičia mu nemôžu brániť v tom, aby sa sám rozhodol o tom, či sa dá alebo nedá zaočkovať.

Neexistujú však žiadne federálne zákony, ktoré by upravovali tento problém pre neplnoleté osoby, ktoré chcú byť očkovaní, a okrem toho, zákony sa líšia v závislosti od štátu.

Štáty často umožňujú rodičom oslobodiť svoje deti od očkovania z náboženských, niekedy aj z osobných alebo filozofických dôvodov.

V štáte Ohio, kde Ethan žije, je vek na súhlas s očkovaním 18 rokov a rodičia majú právo robiť lekárske rozhodnutia za svoje deti.

Osýpky sú vysoko nákazlivá infekcia spôsobená vírusom osýpok.

Centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) odporúčajú, aby deti dostali prvú vakcínu vo veku 12 až 15 mesiacov a druhú vo veku od štyroch do šiestich rokov.

Vakcína má 97% účinnosť. Ale tí, ktorí nie sú očkovaní, majú 90% šancu na ochorenie osýpok v prípade, že vdýchnu tento vírus.

Pred očkovaním proti osýpkam bolo v Spojených štátoch amerických diagnostikovaných každý rok viac ako 500 000 prípadov, pričom ročne zomrie okolo 500 ľudí.

Čo si myslíte o chlapcovom rozhodnutí?

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “18-ročný študent si dal urobiť všetky očkovania tak, aby sa o tom nedozvedela jeho mama”