Krutá smrť: Čech podrezal svojmu psovi hrdlo! Dôvod jeho konania je neuveriteľný

Ešte minulého roka v máji muž z obce blízko mesta Dačice (Juhočeský kraj) spáchal ohavný čin. Svojmu čiernemu psovi (plemeno podobne labradorovi) nožom podrezal hrdlo. Krvácanie zo 16 centimetrovej rany psa po ukrutných bolestiach usmrtila ako informuje portál idnes.cz. No ani na Slovensku nie je žial núdza o podobné prípady no vždy sa nájdu aj ľudia, ktorí týraným zvieratám pomáhajú.

Ilustračné foto Zdroj: pexels.com

Psa podrobili pitve

Podozrivý muž, ktorý pre kriminalistov nie je neznámou osobou, usmrtil obzvlášť trýznivým spôsobom svojho dospelého psa čiernej farby podobného plemenu labradorský retriever. Týmto konaním podozrivý zapríčinil psovi utrpenie a neprimeranú bolesť. Zviera následne uhynulo,“ povedala o prípade policajná hovorkyňa okresu Jindřichův Hradec, Hana Millerová. Na čin upozornila neznáma osoba z okolia mužovho bydliska. Na miesto činu bol s políciou privolaný aj veterinárny pracovník, ktorý telo psa pošle na pitvu.

Muž sa po celý čas snažil svoje konanie obhájiť tým, že je v zlej životnej situácii. No to nezastavilo policajnú komisárku aby vypracovala uznesenie o začatí trestného stíhania v prípade týrania zvierat. Jej návrh je už hotový a pripravený na podanie obžaloby. Mužovi tak hrozí trest odňatia slobody v rozpätí 6 mesiacov až 3 roky.

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Krutá smrť: Čech podrezal svojmu psovi hrdlo! Dôvod jeho konania je neuveriteľný”