Prešovčania sa spojili! Mnoho ľudí ponúka pomoc obetiam výbuchu bytovky. Finančné dary môžete posielať tu

Po hrôzostrašnom výbuchu bytovky v Prešove, na Mukačevskej ulici, sa všetci obyvatelia mesta spojili a pomáhajú obetiam tragédie. Okrem samotných obyvateľov bytovky boli evakuoaní aj ľudia z okolitých bytových domov, ktorým sa taktiež poskytuje pomoc.

Na Facebooku vznikla skupina s názvom Pomôžme ľuďom z vybuchnuteho bytového domu v Prešove, v ktorej ľudia ponúkajú akúkoľvek pomoc, akú dokážu zabezpečiť. Okrem jedla a oblečenia, ponúkajú aj finančné dary a možnosť ubytovania. Pomoc neponúkajú len obyvatelia Prešova, ale Slováci z celého Slovenska a dokonca aj zo zahraničia.

V tomto predvianočnom období ľudia dokázali, že stoja pri sebe a pomôžu vždy, ked‘ to je potrebné. Pozrite si niekoľko príspevkov od ľudí, ktorí ponúkajú pomoc.

Mesto Prešov zverejnilo vyjadrenie: „Na Volgogradskej ulici č. 1 sa aktuálne zhromažďujú ľudia dotknutí výbuchom, kde je zabezpečené náhradné ubytovanie. Na túto adresu je možné priniesť potravinovú pomoc, najmä balené potraviny (voda, pečivo a pod.). Deky, šatstvo a iné potrebné veci sa zhromažďujú v priestoroch ZŠ na Mukačevskej a ZŠ na Prostějovskej ulici.“

zdroj foto: mysmezeny.sk

zdroj foto: mysmezeny.sk

zdroj foto: mysmezeny.sk

Mesto Prešov zverejnil transparentný účet, na ktorý môžete posielať finančné prostriedky. Všetky finančné prostriedky budú použité na pomoc obetiem.