Prezidentka Zuzana Čaputová prispela 5000 eur na zbierku v Prešove. Ponúka aj bývanie v prezidentskom sídle

Po hrôzostrašnej tragédií v Prešove, kde došlo k výbuchu pomáha celé Slovensko. Aj naša prezidentka Zuzana Čaputová chce pomôcť ľuďom, ktorých zasiahla táto tragédia. Do verejnej zbierky prispela finančnou pomocou vo výške 5000 eur. Zároveň chce prichýliť ľudí, ktorí prišli o bývanie v v prezidentskom sídle v Tatranskej Javorine. 

 

Veľmi ma zarmútila dnešná správa o tragédii v Prešove. Myšlienkami som so všetkými, ktorí sa teraz budú musieť vyrovnať s jej následkami a stratou najbližších. Pozostalým vyjadrujem hlbokú úprimnú sústrasť. Verím, že všetci, ktorí to potrebujú, dostanú adekvátnu pomoc. Ďakujem hasičom a ďalším záchranným zložkám za úsilie, ktoré venujú zraneným a tomu, aby predišli ohrozeniu ďalších životov, zdravia aj majetku ľudí.

Výbuch v Prešove

Plyn mal vybuchnúť v jednom z bytov v 12-podlažnej bytovke pred 12.15 h.

Po konzultáciách s prezidentskou kanceláriou, a po overení jej možností, som ponúkla rodinám, ktoré pri nešťastí v Prešove prišli o strechu nad hlavou, pomoc. Niekoľko rodín môže bývať cez vianočné sviatky, a podľa vlastnej potreby aj dlhšie, v ubytovacom zariadení prezidentskej kancelárie v Tatranskej Javorine. 

 

Security Check Required

No Description

Oceňujem vlnu solidarity, ktorá ukázala, že sa v ťažkých chvíľach vieme zomknúť a pomôcť si navzájom a na účet oficiálnej zbierky som vložila 5000 eur. Ďakujem všetkým, ktorí sa rozhodli prispieť tiež. Po telefonáte s primátorkou Prešova Andreou Turčanovou aj s premiérom Petrom Pellegrinim, vítam iniciatívu, aby vláda vyčlenila ďalšie finančné prostriedky do rozpočtu mesta. Nešťastie v Prešove bolí o to viac, že sa blížia Vianoce a verím, že pomoc, ktorá sa do Prešova dostáva a dostane, pomôže postihnutým rodinám aspoň sčasti zmierniť smútok a prežiť sviatky dôstojne.

Číslo transparentného účtu: SK90 7500 0000 0040 0859 1229

Variabilný symbol: 6122019

Po hrôzostrašnom výbuchu bytovky v Prešove, na Mukačevskej ulici, sa všetci obyvatelia mesta spojili a pomáhajú obetiam tragédie. Okrem samotných obyvateľov bytovky boli evakuoaní aj ľudia z okolitých bytových domov, ktorým sa taktiež poskytuje pomoc.

Na Facebooku vznikla skupina s názvom Pomôžme ľuďom z vybuchnuteho bytového domu v Prešove, v ktorej ľudia ponúkajú akúkoľvek pomoc, akú dokážu zabezpečiť. Okrem jedla a oblečenia, ponúkajú aj finančné dary a možnosť ubytovania. Pomoc neponúkajú len obyvatelia Prešova, ale Slováci z celého Slovenska a dokonca aj zo zahraničia.

V tomto predvianočnom období ľudia dokázali, že stoja pri sebe a pomôžu vždy, ked‘ to je potrebné. Pozrite si niekoľko príspevkov od ľudí, ktorí ponúkajú pomoc.

Mesto Prešov zverejnilo vyjadrenie: „Na Volgogradskej ulici č. 1 sa aktuálne zhromažďujú ľudia dotknutí výbuchom, kde je zabezpečené náhradné ubytovanie. Na túto adresu je možné priniesť potravinovú pomoc, najmä balené potraviny (voda, pečivo a pod.). Deky, šatstvo a iné potrebné veci sa zhromažďujú v priestoroch ZŠ na Mukačevskej a ZŠ na Prostějovskej ulici.“

zdroj foto: mysmezeny.sk

zdroj foto: mysmezeny.sk

zdroj foto: mysmezeny.sk

Mesto Prešov zverejnil transparentný účet, na ktorý môžete posielať finančné prostriedky. Všetky finančné prostriedky budú použité na pomoc obetiem.