Žiadne jachty či lietadlá: Na čo utráca peniaze Leonardo DiCaprio?

Leonardo DiCaprio je jedným z najúspešnejších hercov na svete. Je však aj horlivým aktivistom.

Už v roku 1998 vytvoril nadáciu, ktorá pomáha environmentálnym iniciatívam, chráni práva zraniteľných ľudí, podporuje technologické inovácie, ktoré pomáhajú chrániť prírodu na celom svete.

The @leonardodicapriofdn & @janegoodallinst apparel line is back for a limited time. Proceeds fund on-the-ground projects ensuring the protection of apes and their habitats. Available through 11.26 – link in bio to purchase.

821.4k Likes, 9,319 Comments – Leonardo DiCaprio (@leonardodicaprio) on Instagram: „The @leonardodicapriofdn & @janegoodallinst apparel line is back for a limited time. Proceeds fund…“

Okrem samotnej nadácie sa DiCaprio začal zapájať aj do ďalších skupín. Napríklad Rada pre ochranu prírodných zdrojov, Medzinárodný fond na ochranu zvierat, Global Green USA.

V roku 2007 uverejnil špeciálny film na túto tému – „11th Hour“ (11. hodina).

So účasťou viacerých odborníkov na životné prostredie predstavuje film nielen aktuálnu situáciu v rôznych ekosystémoch po celom svete, ale aj riešenia daných problémov.

Potom vyprodukoval niekoľko ďalších filmov: The Ivory Game (2016), ktorý sa týka nelegálneho obchodu so slonovinou v Afrike; Ice on Fire (2019) o spôsoboch, ako znížiť emisie skleníkových plynov; Sea of ​​Shadows (2019) o najmenších druhoch veľrýb na svete, ktorým hrozí vyhynutie.

Okrem toho, každý rok venuje obrovské sumy peňazí na charitu a na pomoc rôznym sociálnym iniciatívam.

Po týchto činoch bol Leonardo DiCaprio v roku 2014 vymenovaný za veľvyslanca OSN pre zmenu klímy.

Nedávno sa herec stretol so 16-ročnou Gretou Tunbergovou, aktivistkou, ktorá predniesla silný prejav v OSN.

Leonardo DiCaprio dokazuje, že mu úprimne záleží na budúcnosti planéty a je pripravený za ňu bojovať na obrazovke aj mimo nej.

Podporujete nejaké charitatívne nadácie?