Žiadne jachty či lietadlá: Na čo utráca peniaze Leonardo DiCaprio?

Leonardo DiCaprio je jedným z najúspešnejších hercov na svete. Je však aj horlivým aktivistom.

Už v roku 1998 vytvoril nadáciu, ktorá pomáha environmentálnym iniciatívam, chráni práva zraniteľných ľudí, podporuje technologické inovácie, ktoré pomáhajú chrániť prírodu na celom svete.

Okrem samotnej nadácie sa DiCaprio začal zapájať aj do ďalších skupín. Napríklad Rada pre ochranu prírodných zdrojov, Medzinárodný fond na ochranu zvierat, Global Green USA.

V roku 2007 uverejnil špeciálny film na túto tému – „11th Hour“ (11. hodina).

So účasťou viacerých odborníkov na životné prostredie predstavuje film nielen aktuálnu situáciu v rôznych ekosystémoch po celom svete, ale aj riešenia daných problémov.

Potom vyprodukoval niekoľko ďalších filmov: The Ivory Game (2016), ktorý sa týka nelegálneho obchodu so slonovinou v Afrike; Ice on Fire (2019) o spôsoboch, ako znížiť emisie skleníkových plynov; Sea of ​​Shadows (2019) o najmenších druhoch veľrýb na svete, ktorým hrozí vyhynutie.

Okrem toho, každý rok venuje obrovské sumy peňazí na charitu a na pomoc rôznym sociálnym iniciatívam.

Po týchto činoch bol Leonardo DiCaprio v roku 2014 vymenovaný za veľvyslanca OSN pre zmenu klímy.

Nedávno sa herec stretol so 16-ročnou Gretou Tunbergovou, aktivistkou, ktorá predniesla silný prejav v OSN.

Leonardo DiCaprio dokazuje, že mu úprimne záleží na budúcnosti planéty a je pripravený za ňu bojovať na obrazovke aj mimo nej.

Podporujete nejaké charitatívne nadácie?

 

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Žiadne jachty či lietadlá: Na čo utráca peniaze Leonardo DiCaprio?”