Zoznámte sa s 8-ročným dievčaťom, ktorého IQ je vyššie ako mal Einstein či Hawking

Adara Maite Perez Sanchezová má iba 8 rokov, vyštudovala však už strednú školu a študuje na dvoch univerzitách.

Ako sa jej to podarilo v takom mladom veku? Podľa jej matky to nie je ľahké, ale pomohla jej celá rodina. A samozrejme, musíme pamätať na to, že jej IQ je 162 bodov – o dva body vyššie ako geniálny Albert Einstein a Stephen Hawking.

Adara sa narodila v Boca del Rio (Mexiko), neskôr sa však so svojimi rodičmi presťahovala do hlavného mesta Mexika.

Vo veku troch rokov sa zistilo, že má Aspergerov syndróm – porucha správania, ktorá bráni normálnej socializácii. Bolo to pre ňu veľmi ťažké.

„V materskej škole bola považovaná za divnú a učitelia nevedeli, ako jej pomôcť, aby ju kolektív prijal. Nemala priateľov,“ hovorí jej 33-ročná matka Nayeli.

Napriek ťažkostiam videla vo svojej dcére veľký potenciál. Dievča sa dokázalo veľmi rýchlo učiť a osobitý záujem preukázala o matematiku a astronómiu.

Adara prešla špeciálnymi testami a začala patriť k nadaným deťom. Bohužiaľ, škola pre nadané deti bola pre jej rodičov príliš drahá.

Adara vyštudovala školu veľmi skoro a virtuálne začala študovať dve univerzity naraz: študuje cez internet ako priemyselná a systémová inžinierka, za čo na konci získa štipendium. Okrem toho študuje matematiku a angličtinu na Národnej nezávislej univerzite v Mexiku, jednej z najprestížnejších univerzít v Latinskej Amerike.

Ale to nie je všetko: Adara sa zúčastňuje medzinárodného leteckého programu, v ktorom učia odborníci NASA.

Adara sníva o tom, že sa stane astronautkou. Jej vzorom je Buzz Aldrin, jeden z prvých ľudí, ktorý boli na Mesiaci.

O dva roky Adara plánuje ukončiť štúdium v ​​Mexiku a začať študovať na arizonskej univerzite v USA astrofyziku – už dostala pozvanie.

V roku 2019 časopis Forbes zaradil Adaru do zoznamu najvplyvnejších Mexičanov, spolu so slávnymi športovcami, podnikateľkami a vedkyňami.

Vo svojom voľnom čase sa Adara správa ako obyčajné dievča: hrá sa so svojou sestrou, pozerá televíziu a stavia si stavebnice z Lega.

A čo ste vy dosiahli za posledné roky?