Zoznámte sa s 8-ročným dievčaťom, ktorého IQ je vyššie ako mal Einstein či Hawking

Adara Maite Perez Sanchezová má iba 8 rokov, vyštudovala však už strednú školu a študuje na dvoch univerzitách.

Ako sa jej to podarilo v takom mladom veku? Podľa jej matky to nie je ľahké, ale pomohla jej celá rodina. A samozrejme, musíme pamätať na to, že jej IQ je 162 bodov – o dva body vyššie ako geniálny Albert Einstein a Stephen Hawking.

Adara sa narodila v Boca del Rio (Mexiko), neskôr sa však so svojimi rodičmi presťahovala do hlavného mesta Mexika.

Vo veku troch rokov sa zistilo, že má Aspergerov syndróm – porucha správania, ktorá bráni normálnej socializácii. Bolo to pre ňu veľmi ťažké.

„V materskej škole bola považovaná za divnú a učitelia nevedeli, ako jej pomôcť, aby ju kolektív prijal. Nemala priateľov,“ hovorí jej 33-ročná matka Nayeli.

Napriek ťažkostiam videla vo svojej dcére veľký potenciál. Dievča sa dokázalo veľmi rýchlo učiť a osobitý záujem preukázala o matematiku a astronómiu.

Adara prešla špeciálnymi testami a začala patriť k nadaným deťom. Bohužiaľ, škola pre nadané deti bola pre jej rodičov príliš drahá.

Adara vyštudovala školu veľmi skoro a virtuálne začala študovať dve univerzity naraz: študuje cez internet ako priemyselná a systémová inžinierka, za čo na konci získa štipendium. Okrem toho študuje matematiku a angličtinu na Národnej nezávislej univerzite v Mexiku, jednej z najprestížnejších univerzít v Latinskej Amerike.

Ale to nie je všetko: Adara sa zúčastňuje medzinárodného leteckého programu, v ktorom učia odborníci NASA.

Adara sníva o tom, že sa stane astronautkou. Jej vzorom je Buzz Aldrin, jeden z prvých ľudí, ktorý boli na Mesiaci.

O dva roky Adara plánuje ukončiť štúdium v ​​Mexiku a začať študovať na arizonskej univerzite v USA astrofyziku – už dostala pozvanie.

V roku 2019 časopis Forbes zaradil Adaru do zoznamu najvplyvnejších Mexičanov, spolu so slávnymi športovcami, podnikateľkami a vedkyňami.

Vo svojom voľnom čase sa Adara správa ako obyčajné dievča: hrá sa so svojou sestrou, pozerá televíziu a stavia si stavebnice z Lega.

A čo ste vy dosiahli za posledné roky?

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Zoznámte sa s 8-ročným dievčaťom, ktorého IQ je vyššie ako mal Einstein či Hawking”