11 šteniatok hľadá domov: Dvaja policajti zachránili malé šteniatka pred istou smrťou!

Každým dňom pribúdajú prípady, kedy kvôli zanedbanej starostlivosti ide o život zvieratám. K veľkému úhynu zvierat teraz dochádza aj v Austrálii, ktorú sužujú ničivé požiare. No ani na Slovensku, žiaľ, nie je týranie alebo zanedbávanie zvierat neznámym pojmom. Určite ste už počuli o šteniatku, ktorému zviazali nohy a hodili do rieky s úmyslom zabitia no šteniatko to prežilo.

 

Ilustračné foto

Zdroj: pexels.com

 

Tentokrát sa našťastie opäť podarilo zachrániť životy jedenástim nevinným šteniatkam z osady na východnom Slovensku. Ochranárom pomohli dvaja príslušníci Polície SR, ktorí ochranárov sprevádzali po osade aby im pomohli nájsť všetky zvieratá v núdzi. Tak sa im pred istou smrťou podarilo zachrániť až 11 šteniatok, ktoré boli v osamotené v jame a hriali sa navzájom. Podobný prípad sa stal aj v Írsku, kde fenku s malými šteniatkami niekto priviazal krátkou reťazou o plot.

https://www.facebook.com/policiaslovakia/posts/3034528099910725

Šteniatka hľadajú domov!

Šteniatka, ktoré sa policajtom podarilo zachrániť teraz hľadajú nový domov. Dočasným útočiskom je im súkromný azyl pre spoločenské a hospodárske zvieratká Malá Farma v Košiciach. No oni im nevedia poskytnúť stály domov, keďže počet zvierat, ktoré potrebujú pomoc je stále vyšší. Vo svojom príspevku tak poďakovali policajtom: OBROVSKÁ VĎAKA páni policajti.Bez Vašej pomoci by sme dnes nezachránili životy jedenástich šteniatok. Vraví sa,že za každý dobrý skutok je jeden schod do neba.My sme presvedčení,že tento Váš schod nebol prvý ani posledný. Z celého nášho Vám nesmierne ďakujeme…ste úžasní ľudia❤”.

https://www.facebook.com/malafarmaKE/posts/2462205357367972?__tn__=K-R

zdroj: policia slovenskej republiky / Fb / mala farma FB 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “11 šteniatok hľadá domov: Dvaja policajti zachránili malé šteniatka pred istou smrťou!”