RTVS odvysiela megaseriál o narkobarónovi Escobarovi. Kedy si ho budete môcť pozrieť?

Služba Netflix je známa a používaná na celom svete, no ak ste skôr fanúšikmi klasickej televízie máme pre Vás dobrú správu. Od 11. januára 2020 sa bude na Dvojke vysielať úspešný seriál NARCOS z roku 2015 so slovenským dabingom. Ten mapuje život svetoznámeho narkobaróna, Pabla Escobara. Odvysielaných bude 10 pilotných dielov tohto populárneho seriálu z dielne služby Netlfix.

 

 Brasiliens Superstar: Wagner Moura verkörpert Pablo Escobar mit schelmischer...

Zdroj: spiegel.de

 

Pablo Escobar bol a je stále známy pre jeho biznis – pašovanie kokaínu. Ten bol taký úspešný, že každý deň do USA prepašoval 15 ton kokaínu a týždenne tak zarobil aj 420 miliónov dolárov. Jeho bohatstvo bolo tak veľké, že peniaze zahrabával v zemi či na poliach. Napriek tomuto pofidérnemu biznisu ho ľudia mali radi, keďže svoje peniaze rozdával chudobným alebo financoval rôzne stavby (ZOO, 70 futbalových ihrísk, a pod.).

NARCOS – už čoskoro na Dvojke

NARCOS – už čoskoro na Dvojke

Jeho zázemím bolo mestečko Medelin, kde ho ľudia uznávali a ochraňovali. No po údajných vraždách a atentáte na lietadlo Avianca Flight 203 šiel do väzenia. No nie do hocijakého. S vládou sa totiž dohodol, že si “odsedí” vo vlastnom väzení – La Citadel. Toto “väzenie” skôr pripomínalo luxusnú vilu, kde mal Escobar všetko čo potreboval na pokračovanie vo svojom biznise.

Aj napriek väzenskému životu v prepychu sa Escobar dal na útek. Zložky DEA Escobara po dlhom čase vypátrali a počas naháňačky zastrelili na streche budovy v roku 1992. Vysielací čas tohto trháku je 22:10, keďže obsah nie je vhodný pre maloletých. Vysielanie bude v týždenných odstupoch medzi jednotlivými epizódami. Pevne veríme, že divákov, ktorí seriál videli v originálnom znení alebo v češtine a chcú si seriál pozrieť odznova, neodradí slovenský dabing.

 

Poznáte príbeh Pabla Escobara? Budete sledovať tento seriál?