VIDEO: Vlakvedúci napadol cestujúceho a mlátil ho obuškom

Pri ceste vlakom si cestujúci ale aj zamestnanci zažijú svoje. Najčastejšie sa stáva, že ti niekto obsadí tvoje miesto no v tom horšom prípade ťa na neho ani nechce pustiť ako to bolo v prípade mladej mamičky s troma deťmi. No správanie niektorých ľudí už prekračuje všetky medze. Na Twitteri sa včera objavilo video, ktoré zachytávala ako vlakvedúci mláti cestujúceho obuškom.

 

Ilustračné foto

Zdroj: pexels.com

 

Vo vlaku Českých dráh smerujúcom z Rokycan do Prahy sa tento incident stal už 21. septembra 2019 no video uzrelo svetlo sveta až včera. Odpad – to nej z českých tweetů video pridal 1. 1. 2020 a na prípad upozornil aj portál tn.cz. Vo videu je počuť ako sa vlakvedúci bráni slovami: “ Napadol ma.” No aj napriek tejto skutočnosti dopravca incident odsúdil ako neprimerané chovanie.

 

Neprimerané chovanie

„Celá situace samozřejmě netrvala pár vteřin videa, ale přes deset minut a pak následné řešení. Video bohužel začíná v okamžiku mé obrany před útokem pána, který jsem se snažil zažehnat, ustupoval před ním a opakovaně ho důrazně žádal, aby se mě nedotýkal,“ povedal na svoju obranu zamestnanec, Jan S. Podľa informácii mal byť cestujúci v značne podguráženom stave a vlakvedúceho mal fyzicky napadnúť ak prvý. Po príchode polície si cestujúci svoju časť chyby priznal a ešte vo vlaku zaplatil pokutu.

Odpad – to nej z českých tweetů on Twitter

První bonus – @Jenda21 Není to odpad twitteru, ale lidský. Za líbivou maskou se skrývá arogantní zmrd, „vlakvedoucí vlaků vyšší kategorie ČD“ který teleskop. obuškem zbil 58letého člověka. Důvod? Nešla mu načíst InKarta. @ceskedrahy_ @Operator_CD https://t.co/fGawSrDH3G

Celý incident sa rieši

Hovorca Českých dráh, Radek Joklík, potvrdil, že zamestnanec je mimo služby a prípad sa prešetruje v pracovnoprávnej rovine. Taktiež sa vyjadril, že aj napriek tomu, že konflikt vyvolal cestujúci, vlakvedúci mal situáciu vyriešiť privolaním polície v najbližšej stanici. „Povinností našeho personálu je řešit podobné případy maximálně v klidu a domluvou. V případě, že cestující projevuje agresivitu a odmítá spolupracovat, pak nezbývá nic jiného, než do nejbližší stanice přivolat policii,“ uzavrel svoje vyjadrenie Joklík.