VIDEO: Vlakvedúci napadol cestujúceho a mlátil ho obuškom

Pri ceste vlakom si cestujúci ale aj zamestnanci zažijú svoje. Najčastejšie sa stáva, že ti niekto obsadí tvoje miesto no v tom horšom prípade ťa na neho ani nechce pustiť ako to bolo v prípade mladej mamičky s troma deťmi. No správanie niektorých ľudí už prekračuje všetky medze. Na Twitteri sa včera objavilo video, ktoré zachytávala ako vlakvedúci mláti cestujúceho obuškom.

 

Ilustračné foto

Zdroj: pexels.com

 

Vo vlaku Českých dráh smerujúcom z Rokycan do Prahy sa tento incident stal už 21. septembra 2019 no video uzrelo svetlo sveta až včera. Odpad – to nej z českých tweetů video pridal 1. 1. 2020 a na prípad upozornil aj portál tn.cz. Vo videu je počuť ako sa vlakvedúci bráni slovami: “ Napadol ma.” No aj napriek tejto skutočnosti dopravca incident odsúdil ako neprimerané chovanie.

 

Neprimerané chovanie

„Celá situace samozřejmě netrvala pár vteřin videa, ale přes deset minut a pak následné řešení. Video bohužel začíná v okamžiku mé obrany před útokem pána, který jsem se snažil zažehnat, ustupoval před ním a opakovaně ho důrazně žádal, aby se mě nedotýkal,“ povedal na svoju obranu zamestnanec, Jan S. Podľa informácii mal byť cestujúci v značne podguráženom stave a vlakvedúceho mal fyzicky napadnúť ak prvý. Po príchode polície si cestujúci svoju časť chyby priznal a ešte vo vlaku zaplatil pokutu.

Celý incident sa rieši

Hovorca Českých dráh, Radek Joklík, potvrdil, že zamestnanec je mimo služby a prípad sa prešetruje v pracovnoprávnej rovine. Taktiež sa vyjadril, že aj napriek tomu, že konflikt vyvolal cestujúci, vlakvedúci mal situáciu vyriešiť privolaním polície v najbližšej stanici. „Povinností našeho personálu je řešit podobné případy maximálně v klidu a domluvou. V případě, že cestující projevuje agresivitu a odmítá spolupracovat, pak nezbývá nic jiného, než do nejbližší stanice přivolat policii,“ uzavrel svoje vyjadrenie Joklík.

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “VIDEO: Vlakvedúci napadol cestujúceho a mlátil ho obuškom”