nedeľa, 16 júna, 2024

45-ročná herečka Penelope Cruz sa podelila o tajomstvo krásy. Môže za to jedna vec…

Sexy Španielka Penélope Cruz má 45 rokov a okrem účinkovania v mnohých filmových rolách je tiež „ničiteľkou“ stereotypov vo svete showbiznisu. Táto kráska sa nikdy nevložila do rúk plastického chirurga a ani si nenechala vpichovať injekcie krásy.

Aj napriek tomu je vidieť, že sa o seba stará. Navyše, mnohí veria, že Penelope Cruz má najskvostnejšie vlasy zo všetkých hollywoodskych herečiek, najkrajší pás, najzvodnejšiu postavu…

пенелопа крус

Penelope Cruz je šťastná žena a matka. Je presvedčená, že nie je potrebné, aby vyzerala mlado, ale aby aj na svoj vek vyzerala decentne: „Pri pohľade do zrkadla chcem vidieť odraz ženy, ktorá zodpovedá svojmu veku. Vyrastala som v Európe a tam to nie je až tak orientované na kult mladosti, ako tu v USA.“

Starostlivosť o pleť po 40-tke

45-ročná Penelope Cruz sa nezaujíma o vrásky a nerozumie ženám, ktoré sú po tridsiatke alebo štyridsiatke v depresii z toho, ako vyzerajú. Herečka hovorí: „Mám od prírody dobrú pleť, ale vzhľadom na to, že žijem na juhu krajiny, je veľmi ovplyvnená slnečnými lúčmi.

A aj keď si na seba nanesiem najsilnejšie opaľovacie krémy, stále chodím s pehami. Ďalším problémom sú jemné vrásky okolo očí, ktoré majú všetci Španieli: milujeme smiech a často žmúrime oči práve kvôli slnku.

https://www.instagram.com/p/BiZNrECg3Y3/?utm_source=ig_embed

Mohla som si nechať napichať Botoxom, ale radšej zostanem prirodzená. Mnoho rokov som dôverovala svojej pleti aj vďaka produktom od Lancome, s ktoré používam už 7 rokov.“ Herečka tiež používa svoju svetoznámu masku prepeličích vajec, javorového sirupu, zrelého manga, škorice a kávy. Masku si aplikuje na tvar prostredníctvom krúživých pohybov.

https://www.instagram.com/p/BgCM0Hhgw8b/?utm_source=ig_embed

Oscarová herečka je známa svojimi hustými, lesklými a nádhernými vlasmi. Neskrýva skutočnosť, že udržiavanie stavu jej vlasov zaberie neraz veľa času aj úsilia. Každé dva týždne si na niekoľko hodín aplikuje na vlasy olivový olej, čo jej vlasom dodáva zdravý lesk a výživu. Pravidelne si vyrába aj výživné masky.

„Stáva sa, že po umytí vlasov počkám, kým mi vlasy trochu nevyschnú, aby som si ich upravila fénom na vlasy a okrúhlou kefou.

Avšak počas hrania sa s deťmi nie vždy vystihnem ten správny okamih a nakoniec zistím, že vlasy sú už suché a trčia do všetkých možných strán, ako nejaký rastaman,“ hovorí Penelope.

https://www.instagram.com/p/BgjIvHEg0No/?utm_source=ig_embed

Okrem mnohých hodín tréningu v posilňovni a behu nedá dopustiť na tanec. Dobrý tanec na obľúbenú hudbu vám zaručí dobrú náladu na celý deň, a neraz pri tom spálite aj určité množstvo tuku. Podľa nej je tanec tou záľubou, ktorá jej umožňuje zostať ženskou a atraktívnou. Kedysi snívala o tom, že sa stane balerínou a zasvätila 17 rokov svojho života tomuto druhu umenia.

Penelope sa nevyčerpáva žiadnymi diétami, vo svojej strave dodržiava stredomorskú kuchyňu, ktorá je bohatá na ovocie, zeleninu, ryby a morské plody, syr, cestoviny a orechy.

Penelope hovorí: „Som proti vyčerpávajúcim diétam. Stravujem sa dobre a ako správna Španielka mám rada jedlo. Mala som šťastie, že som sa narodila v stredomorskej krajine, pretože naša kuchyňa je v skutočnosti veľmi zdravá a vyvážená.

https://www.instagram.com/p/BgRIkJqgfCN/?utm_source=ig_embed

Ja jem veľa zeleniny (najmä zelenej), ovocia, rýb a morských plodov, do šalátov dávam množstvo olivového oleja, mám rada cestoviny a pizzu, niekedy si dovolím aj pohárik červeného vína.

Ak potrebujem rýchlo schudnúť pár kilogramov, denne jedávam šesť jedál. Uistím sa, že bielkoviny, tuky a pomalé sacharidy prijímam v pomere 1:1:2.“ Napriek búrlivému spoločenskému životu, herečka prakticky nepije žiaden alkohol, pretože jej nerobí dobre.

Penélope miluje kúpu kozmetiky na letiskách. Dokáže si urobiť make-up, ktorý nie je o nič horší ako od akékoľvek svetoznámeho vizážistu, pretože jej matka vlastnila kozmetický salón, kde jej herečka pomáhala obsluhovať hostí. Penélope dokonca vie, ako robiť vynikajúcu depiláciu voskom.

https://www.instagram.com/p/BaV3WUyg8QG/?utm_source=ig_embed

Výrazné črty tváre si španielska kráska podčiarkuje dymovým líčením, ktoré dáva čiernym očiam väčšiu hĺbku a príťažlivosť. Pred odchodom na červený koberec si herečka väčšinou vyberie žiarivý rúž. V každodennom živote sa snaží svoju pleť nezaťažovať zbytočnou vrstvou make-upu.

Penelope Cruz rada hovorí:

„Krása je komplexná koncepcia, nemôže byť umiestnená do vyhraneného rozmedzia. Verím, že krása nemá žiadne pravidlá. Môže to byť pokojne tvár 90-ročnej ženy, v ktorej sa skrýva mnoho tajomstiev. Krása je to, o čom hovoria naše oči a príbeh, ktorý je možné prečítať z vrások na tvári.“ S týmto tvrdením je ťažké nesúhlasiť!

Povedzte nám v komentároch, čo pre vás znamená ženská krása. Zdieľajte tento článok so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach!

zdroj: takprosto.cc

Zaujal Vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Táto žena kedysi vážila 31 kilogramov. Zotavila sa z anorexie a takto vyzerá dnes

Pred niekoľkými rokmi bola Christie Swadlingová taká posadnutá svojím...

Takto si predĺžite život až o 10 rokov. Odborníci nepochybujú

V neustálej honbe za elixírom mladosti a tajomstvom dlhovekosti...

Za 60 rokov som sa nikdy neoženil, nemám deti, ale teraz som pripravený urobiť vážny krok, ale s jednou podmienkou

Napriek tomu, že v niektorých krajinách je predmanželská zmluva...

Prečítaj si aj

Táto žena kedysi vážila 31 kilogramov. Zotavila sa z anorexie a takto vyzerá dnes

Pred niekoľkými rokmi bola Christie Swadlingová taká posadnutá svojím...

Takto si predĺžite život až o 10 rokov. Odborníci nepochybujú

V neustálej honbe za elixírom mladosti a tajomstvom dlhovekosti...

Za 60 rokov som sa nikdy neoženil, nemám deti, ale teraz som pripravený urobiť vážny krok, ale s jednou podmienkou

Napriek tomu, že v niektorých krajinách je predmanželská zmluva...

Máte tieto príznaky? Môžete mať vážne problémy s pečeňou, ktoré neignorujte

Pečeň je jedným z najdôležitejších orgánov v ľudskom tele,...

Táto žena kedysi vážila 31 kilogramov. Zotavila sa z anorexie a takto vyzerá dnes

Pred niekoľkými rokmi bola Christie Swadlingová taká posadnutá svojím imidžom, že jedla len 200 kalórií denne. Posadnutosť dievčaťa vyzerať ako jej obľúbená modelka viedla...

Takto si predĺžite život až o 10 rokov. Odborníci nepochybujú

V neustálej honbe za elixírom mladosti a tajomstvom dlhovekosti vedci neustále hľadajú účinné spôsoby predĺženia života.Najnovší výskum prináša prelomový objav, ktorý sa môže zdať...

Najhoršie znamenia zverokruhu, ktoré sa vekom len zhoršujú. Zistite či k nim patríte aj vy

Každý človek má zlé povahové vlastnosti a to ani zďaleka nie je objav. Je pravda, že u niektorých znamení zverokruhu je niekedy temná stránka...
Verified by MonsterInsights