VIDEO: Pozrite si reakciu cirkusového medveďa na prvý sneh!

Po siedmich rokoch zažil medveď Napa svoj prvý sneh. Betónovú klietku vymenil za prírodu Švajčiarskych Álp odkedy Srbsko zakázalo vystupovanie divokých zvierat v cirkusoch. Najprv Napa poputoval do srbskej zoologickej záhrady no to nebola jeho cieľová destinácia. Medzinárodná záchranná skupina Four Paws sa tak postarala o jeho relokáciu do rezervácie Arosa Bear Sanctuary.

 

Medveď a jeho prvý sneh.

Zdroj: facebook.com/Arosa Bärenland

 

Ako už bolo spomenuté, rezervácia sa nachádza vo Švajčiarských Alpách a rozprestiera sa na troch hektároch lesa. Takto vytvára ideálne prostredie až pre 5 medveďov. „Geografická poloha rezervácie spolu s nadmorskou výškou, svahmi a prírodnou vegetáciou ponúka prostredie, ktoré sa podobá na to ich prirodzené,“ prezdradila organizácia Four Paws pre portál Homesluxury.

 

Napa v novom domove.

Zdroj: facebook.com/Arosa Bärenland

 

Prvý šok počas relokácie medveďa Napu nastal, keď uvidel prvý sneh. Spočiatku nevedel čo sa deje, keďže sneh naživo nikdy nevidel ani nezažil. Tento nový objav však viedol k úžasnému dobrodužstvu a Napa sa od radosti v snehu vybláznil do sýtosti. Pozrite si jeho prvé stretnutie so snehom v týchto videách:

 

Security Check Required

No Description

 

Security Check Required

No Description