VIDEO: Vychovávateľky išli s deťmi cez červenú na stanici len aby stihli vlak. Hazardovali s ich životmi

Keď svoje dieťa zveríte do rúk učiteľov alebo vychovávateľov veríte, že o nich bude dostatočne postarané. Bezpečnosť či už v interiéry alebo počas prechádzky či výletu by mala byť maximálna no tento prípad zo susedného Česka túto idylku búra. Pred dvoma týždňami v stredu (5. 2.) priemyselná kamera zachytila ako učiteľky s 13-timi deťmi utekajú cez koľajnice so spadnutými závorami.

 

Prípad už rieši polícia

Tento incident sa odohral v pražských Řeporyjích okolo poludnia na vlakovej stanici Praha-Řeporyje. Tri vychovávateľky tak utekali s 13-timi deťmi cez železničné priecestie so spadnutými závorami počas červenej svetelnej signalizácie. Tesne pred nimi po koľajách prešiel vlak, ktorý zastal v stanici. Video z priemyselnej kamery uverejnil starosta mestskej časti Pavel Novotný. “Gratulácia všetkým trom neznámym vychovávateľkám tých detí. Samozrejme, jeden vlak prešiel, do druhého nastupujete. Tak presne za túto argumentáciu si nezaslúžite zľutovanie,” vyjadril sa k incidentu starosta Novotný. Polícia sa už týmto prípadom zaoberá ako podozrenie z trestného činu všeobecného ohrozenia.

Neospravedlniteľný čin

Ani vyjadrenie Správy železníc nedalo na seba dlho čakať a hovorca Marek Illiaš komentoval pre portál iDnes.cz incident takto: “Je to neospravedlniteľné a o to viac zarážajúce, že to spravili učiteľky, ktoré by mali byť pre deti vzorom a ktoré sú za ich bezpečie zodpovedné. Je úplne jedno, že v čase incidentu už vlak stál na stanici. Ide o porušenie zákona, ktoré by mala riešiť polícia.“ Takéto nezodpovedné správanie by malo byť aj patrične potrestané, keďže vychovávateľky ohrozili na živote deti za, ktoré zodpovedali. Takýmto konaním im určite nejdú ani dobrým príkladom čo sa týka bezpečného správania v takýchto situáciách.

Policie ČR on Twitter

Praha: Policisté se zabývají videem, které se objevilo na sociálních sítích, a jsou na něm vidět tři ženy, jak převádí skupinu dětí přes železniční přejezd i když jsou spuštěné závory a svítí výstražná červená světla. Věc je prověřována pro podezření z TČ obecné ohrožení.

zdroj:tvmarkiza.sk