Film Nákaza z roku 2011 má obrovskú sledovanosť kvôli momentálnej situácií vo svete.

V roku 2011 prišiel do kín film s názvom „Nákaza“ od režiséra Stevena Soderbergha. Napriek hviezdnemu obsadeniu zostal takmer bez povšimnutia. V celosvetovom zozname kasových trhákov získal iba 61. miesto.

Avšak na pozadí šíriaceho sa koronavírusu COVID-19, v ňom môžete nájsť priam až podozrivé množstvo náhod.

Film Nákaza sa určite oplatí vidieť: Jednu z hlavných rolí obsadila geniálna Gwyneth Paltrowová, ktorá hrá po boku Matta Damona či Kate Winsletovej alebo Judea Lawa.  Samotný Soderberg sa o scenári radil so skutočnými odborníkmi vrátane centra pre prevenciu a kontrolu chorôb v USA.

Dej filmu začína od momentu, kedy sa Gwyneth Paltrowová v úlohe Beth Emhoffovej,  počas cesty do Číny nakazí neznámym vírusom. Potriasla si ruku s kuchárom, ktorý pripravoval nakazené bravčové mäso. Je zvláštne, že prvým nosičom vírusu je netopier.

Žena sa vráti domov a infikuje svoju rodinu. Vo filme sa choroba prenáša dotykom. Ukazuje sa však, že jej manžel (Matt Damon v roli Mitcha Emhoffa) má imunitu, a preto sa ako jediný zachráni.

Warner Bros. Pictures

Hollywoodsky vírus je oveľa nebezpečnejší ako vírus COVID-19: vo filme zabil 26 miliónov ľudí, zatiaľ čo v skutočnosti počet úmrtí sa v súčasnosti pohybuje okolo 15 000. Vo filme sa tiež objavuje karanténa a vlády vyzývajú občanov, aby sa izolovali, najmä po tom, čo došlo k prepuknutiu choroby v Chicagu.

Nárast záujmu o film veľmi prekvapil scenáristu Scotta Burnsa.

V rozhovore pre časopis Fortune potvrdil, že tvorcovia si stanovili za úlohu ukázať, ako moderná spoločnosť nie je pripravená na tento druh epidémie.

Warne;;;;;;;r Bros. Pictures

„Podobnosti medzi filmom a koronavírusom sú mierne, náhodné a vlastne nie také dôležité. Oveľa dôležitejšia a presnejšia bola reakcia verejnosti, šírenie strachu a dominový efekt,“ uvádza Burns.

Scenárista mal pravdepodobne na mysli najmä jednu z postáv, blogera Alana Crumvieda (Jude Law), nadšenca konšpiračných teórií. Crumvied šíri neopodstatnené fámy o víruse a liečbe, ktorá v skutočnosti nepomáha.

„Na tomto ma najviac zaujalo to, ako by sa šírenie dezinformácií mohlo stať rovnako rozsiahlym a nebezpečným ako vírus,“ priznáva Burns.

Videli ste už tento film?

zdroj:csfd.cz

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Film Nákaza z roku 2011 má obrovskú sledovanosť kvôli momentálnej situácií vo svete.”