Supermarket prišiel so skvelým cenovým trikom na zastavenie vykupovania dezinfekčných prostriedkov

Zatiaľ čo na svete existujú ľudia, ktorí sa smejú z ostatných, ako si nakupujú hordy toaletného papiera, medzi ďalšie nedostatkové tovary posledných dní patria veci ako masky a respirátory, či zdravotnícke rukavice na jedno použitie. Nezabúdajme však na produkty, ktoré začali byť výrazne obľúbenejšie ako obvykle. Reč je o dezinfekčných prostriedkoch na ruky. Zatiaľ čo ich ľudia vykupujú vo veľkom, blázni, tento supermarket v Dánsku prišiel s geniálnym spôsobom, ako to ukončiť jednoduchým a geniálnym cenovým trikom.

Tento muž zdieľal na Twitteri nápad dánskeho supermarketu, ktorý má zabrániť ľuďom hromadiť si doma prostriedky na dezinfekciu rúk.

𝙎𝙘𝙝𝙪𝙚𝙧𝙢𝙖𝙣𝙣 🕯️ 🇪🇺🇩🇰🇩🇪🇸🇬 on Twitter

A supermarket in Denmark got tired of people hoarding hand sanitizer, so came up with their own way of stopping it. 1 bottle kr40 (€5.50) 2 bottles kr1000 (€134.00) each bottle. Hoarding stopped! #COVID19 #coronavirus #Hoarding

1 nádoba – 5,50

2 nádoby – 134 € každá nádoba

Vykupovanie prestalo!

Supermarket Rotunden v Dánsku sa považuje za najkrajší dánsky supermarket a opisujú ho ako exkluzívne nákupné prostredie, ktoré berie ohľad na každodenný zaneprázdnený život ľudí. Ako môžeme vidieť, starajú sa nielen o čo najväčší predaj, ale aj o to, aby sa produkt dostal k čo najväčšiemu počtu ľudí v núdzi.

Rovnako ako mnoho iných supermarketov, aj tu nedávno zažili ľudí, ktorí sa snažili vykúpiť určité výrobky, a cítili, že to tak jednoducho nemôžu nechať a mali by s tým niečo urobiť.

Samotný supermarket následne takto vysvetlil cenotvorbu tohto produktu

Rotunden – Hellerup Foodmarket

Test gennemførst – vi leverer i en radius af 4 km. Vi arbejder løbe… nde på konceptet så de kan leve op til vores servicestandarder , så lad os vide om der er noget som kan gøres bedre. Pas på hinanden. Bestil her Rotunden.dk

„Vážení zákazníci,

Máme veľkú zodpovednosť za udržanie chodu predaja a môžeme to robiť iba s pomocou a porozumením vás všetkých. Môžete nám pomôcť nasledujúcim spôsobom:

  • Žiadame všetkých zákazníkov, aby rešpektovali vzdialenosť medzi sebou a našimi spolupracovníkmi
  • Pri vchode do supermarketu si dezinfikujte ruky a používajte rukavice
  • Ak ste rodina, umožnite nakupovať, pokiaľ je to možné, iba jednej osobe

Môžu nastať situácie, kedy obmedzíme, koľko zákazníkov budeme prijímať do obchodu. Budeme vás informovať o všetkých prevádzkových zmenách na Facebooku. Dávajte pozor a ďakujeme za pochopenie,“ uvádzajú v ozname.

Čo si myslíte o tomto nápade?

zdroj:boredpanda.com