Únava a modriny: Talianska sestrička zdieľala fotky z nemocnice

Taliansko je momentálne druhým štátom najviac postihnutým koronavírusom. Rovnako ako v Číne, aj v Taliansku si nekonečné šichty vyberajú daň na zdravotnom personále. Dve talianské zdravotné sestry sa podelili o svoj pohľad na situáciu v nemocniciach. Ich fotografie okamžite obleteli svet!

Na tvári má modriny

Alessia Bonari, sestra pôsobiaca na severe Talianska, na sociálnej sieti vyjadrila svoje obavy, že sa koronavírusom nakazí. “Taktiež sa bojím, no nie ísť do obchodu ale do práce. Bojím sa preto, že maska nemusí dokonale priliehať na moju tvár alebo som sa nechtiac dotkla tváre špinavými rukavicami. Alebo ochranné okuliare dokonale nepriliehajú na moje oči a niečo mohlo prekĺznuť. Som fyzicky unavená, pretože ochranné prostriedky sú zlé, v plášťoch sa nesmierne potím a ak si ho už oblečiem nemôžem 6 hodín piť alebo ísť na toaletu,

priznáva Alessia. “Som unavená psychicky, tak isto ako moji kolegovia, ktorí pracovali v rovnakých podmienkach už týždne. No budem pokračovať v starostlivosti o pacientov pretože som na moju prácu hrdá a milujem ju,” dodala.

✖The end of the day ✖🏩💉 #nurse #nursingstudent

741 Likes, 6 Comments – Alessia Bonari (@alessiabonari_) on Instagram: „✖The end of the day ✖🏩💉 #nurse #nursingstudent“

Buďte zodpovední

Alessia taktiež vyzýva ľudí aby neboli sebeckí a aj pre dobro ostatných, viac zraniteľnejších ľudí dodržiavali karanténu. Prizvukuje, že mladí ľudia nie sú imúnny voči koronavírusu a taktiež sa môžu nakaziť. “Nemôžem si dovoliť ten luxus, že sa vrátim do karantény v mojom dome, musím ísť do práce a splniť si moju povinnosť. Tak Vás prosím, splnite si aj tu svoju,” prosí Alessia, ktorá naráža na sprísnené hygienické opatrenia verejnosti. Na svojom instagrame zverejnila svoju fotografiu tváre, kde vidno odreniny od ochranných okuliarov, ktoré má na sebe počas celej šichty.

Sono i un’infermiera e in questo momento mi trovo ad affrontare questa emergenza sanitaria. Ho paura anche io, ma non di andare a fare la spesa, ho paura di andare a lavoro. Ho paura perché la mascherina potrebbe non aderire bene al viso, o potrei essermi toccata accidentalmente con i guanti sporchi, o magari le lenti non mi coprono nel tutto gli occhi e qualcosa potrebbe essere passato. Sono stanca fisicamente perché i dispositivi di protezione fanno male, il camice fa sudare e una volta vestita non posso più andare in bagno o bere per sei ore. Sono stanca psicologicamente, e come me lo sono tutti i miei colleghi che da settimane si trovano nella mia stessa condizione, ma questo non ci impedirà di svolgere il nostro lavoro come abbiamo sempre fatto. Continuerò a curare e prendermi cura dei miei pazienti, perché sono fiera e innamorata del mio lavoro. Quello che chiedo a chiunque stia leggendo questo post è di non vanificare lo sforzo che stiamo facendo, di essere altruisti, di stare in casa e così proteggere chi è più fragile. Noi giovani non siamo immuni al coronavirus, anche noi ci possiamo ammalare, o peggio ancora possiamo far ammalare. Non mi posso permettere il lusso di tornarmene a casa mia in quarantena, devo andare a lavoro e fare la mia parte. Voi fate la vostra, ve lo chiedo per favore.

734.1k Likes, 25.4k Comments – Alessia Bonari (@alessiabonari_) on Instagram: „Sono i un’infermiera e in questo momento mi trovo ad affrontare questa emergenza sanitaria. Ho…“

Idú na plné obrátky

Príbeh druhej zdravotnej sestry, Eleny Pagliarini z Cremony, sa objavil na stránke Nurse Times. Na nej Elena spí na stoje, stále oblečená v ochrannom obleku. “Naše mysle a telá sú skúšané, keď vidíte na vlastné oči všetkých tých chorých ľudí, ktorí prosia o pomoc. Začali sme pracovať o ôsmej večer a pracovali sme až 10 hodín. Videla som Elenu oddychovať na 5 minút po dlhých hodinách behanie od pacienta k pacientovi a k ďalšiemu, ktorý prišiel s horúčkami a zlyhaním dýchania,” povedala Elenina kolegyna, ktorá fotku vyhotovila. Podľa personálu, talianské nemocnice využívajú “200% kapacity”, keď sa operačné sály menia na jednotky intenzívnej starostlivosti.

John Hooper on Twitter

1/ Every crisis spawns a hero – or heroine. This is Elena Pagliarini a nurse at a hospital in Cremona who fell asleep exhausted in full protective gear and, because of this picture taken by a colleague, has become the symbol of Italy’s battle with #COVID19.

zdroj:dailymail.com