Únava a modriny: Talianska sestrička zdieľala fotky z nemocnice

Taliansko je momentálne druhým štátom najviac postihnutým koronavírusom. Rovnako ako v Číne, aj v Taliansku si nekonečné šichty vyberajú daň na zdravotnom personále. Dve talianské zdravotné sestry sa podelili o svoj pohľad na situáciu v nemocniciach. Ich fotografie okamžite obleteli svet!

Na tvári má modriny

Alessia Bonari, sestra pôsobiaca na severe Talianska, na sociálnej sieti vyjadrila svoje obavy, že sa koronavírusom nakazí. “Taktiež sa bojím, no nie ísť do obchodu ale do práce. Bojím sa preto, že maska nemusí dokonale priliehať na moju tvár alebo som sa nechtiac dotkla tváre špinavými rukavicami. Alebo ochranné okuliare dokonale nepriliehajú na moje oči a niečo mohlo prekĺznuť. Som fyzicky unavená, pretože ochranné prostriedky sú zlé, v plášťoch sa nesmierne potím a ak si ho už oblečiem nemôžem 6 hodín piť alebo ísť na toaletu,

priznáva Alessia. “Som unavená psychicky, tak isto ako moji kolegovia, ktorí pracovali v rovnakých podmienkach už týždne. No budem pokračovať v starostlivosti o pacientov pretože som na moju prácu hrdá a milujem ju,” dodala.

https://www.instagram.com/p/BfA2ZKOFQTa/

Buďte zodpovední

Alessia taktiež vyzýva ľudí aby neboli sebeckí a aj pre dobro ostatných, viac zraniteľnejších ľudí dodržiavali karanténu. Prizvukuje, že mladí ľudia nie sú imúnny voči koronavírusu a taktiež sa môžu nakaziť. “Nemôžem si dovoliť ten luxus, že sa vrátim do karantény v mojom dome, musím ísť do práce a splniť si moju povinnosť. Tak Vás prosím, splnite si aj tu svoju,” prosí Alessia, ktorá naráža na sprísnené hygienické opatrenia verejnosti. Na svojom instagrame zverejnila svoju fotografiu tváre, kde vidno odreniny od ochranných okuliarov, ktoré má na sebe počas celej šichty.

https://www.instagram.com/p/B9gmYPLJFt_/

Idú na plné obrátky

Príbeh druhej zdravotnej sestry, Eleny Pagliarini z Cremony, sa objavil na stránke Nurse Times. Na nej Elena spí na stoje, stále oblečená v ochrannom obleku. “Naše mysle a telá sú skúšané, keď vidíte na vlastné oči všetkých tých chorých ľudí, ktorí prosia o pomoc. Začali sme pracovať o ôsmej večer a pracovali sme až 10 hodín. Videla som Elenu oddychovať na 5 minút po dlhých hodinách behanie od pacienta k pacientovi a k ďalšiemu, ktorý prišiel s horúčkami a zlyhaním dýchania,” povedala Elenina kolegyna, ktorá fotku vyhotovila. Podľa personálu, talianské nemocnice využívajú “200% kapacity”, keď sa operačné sály menia na jednotky intenzívnej starostlivosti.

zdroj:dailymail.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Únava a modriny: Talianska sestrička zdieľala fotky z nemocnice”