Dojímavá fotografia 6-ročného chlapca: Modlí sa na ulici za to aby táto pandémia skončila!

Situácia týkajúca sa “úradujúceho” koronavírusu je veľkou dávkou psychickej záťaže na každého z nás. Preto mnoho ľudí hľadá pokoj a útechu v modlitbách. Zdravotníci sa modlia na strechách nemocníc aj ľudia iného vierovyznania sú k sebe tolerantný. Na internete sa teraz objavila dojímavá fotografia 6-ročného chlapca, ktorý sa na kolenách modlí uprostred peruánskej ulice.

 

Chcel aby sa mu splnilo želanie

Tento krásny moment zvečnila Claudia Alejandra Mora Abanto, ktorá fotku pridala na svoj Facebook. Fotka vznikla počas toho ako sa ľudia z komunity chystali na spoločnú modlitbu pred svojimi domami v bezpečnej vzdialenosti vzhľadom na opatrenia. V tom uvidela malého chlapca kľačiaceho uprostred cesty pozerajúceho do neba so zloženými rukami. “Potom som sa ho opýtala čo to robí a on mi nevinne odpovedal, že prosil Boha o jedno želanie a vyšiel von lebo v dome bol hluk a tak by mu jeho želanie nebolo splnené,” opísala situáciu Claudia.

Claudia Alejandra Mora Abanto

Calle Junín, Guadalupe, La Libertad, Perú Lunes 13 de abril | 8 pm Les cuento la historia de esta foto que tomé hace algunas horas: Hoy en el barrio nos unimos para rezar y pedir a Dios por la…

Neskôr prišla informácia z peruánskych novín RPP, že sa jedná o 6-ročného chlapca menom Alen Castañeda Zelada. Podľa ich správy sa chlapec vydal von modliť za svojich starých rodičov, ktorých už dlho nevidel. “Modlil som sa k Bohu za to aby sa postaral o ľudí, ktorí majú túto chorobu. Prosil som aby nikto nevychádzal von pretože veľa starých ľudí na túto chorobu umiera,” povedal Alen pre RPP.

 

zdroj: aleteia.org