Táto fotografia zasiahla svet: Moslim a žid počas spoločnej modlitby

V dnešnom uponáhľanom svete sa život nespomalil ani počas prebiehajúcej pandémie. Ľudia pracujú z domu no veľa ľudí stále pracuje “v teréne”. Prvou líniou sú zdravotníci a posádky záchranných služieb, ktorí sa priamo stretávajú s nakazenými ľuďmi. Tempo ich bežných dní sa niekoľkoznásobilo čo nedáva dostatočný priestor na zaslúžený oddych. Svoje o tom vedia aj záchranari z Izraelu.

Avraham Mintz a Zoher Abu Jama, tím paramedikov z izraelskej záchrannej služby Magen David Adom (MDA), si počas náročného dňa našli čas na oddych okolo šiestej hodiny večer.

Využili to na modlitbu – Mintz ako žid sa otočil k Jeruzalemu a s bielo-čiernou štólou na pleciach sa začal modliť. Vedľa neho si kolega Abu Jama kľakol na bordovo biely koberec nasmerovaný na Mekku. Tento moment zvečnil ich kolega a táto fotografia sa na internete okamžite stála virálnou.

 

Zdroj: edition.cnn.com

Mintz je presvedčený o tom, že aj jeho kolega a zvyšok sveta rozumie, že jediné čo nám teraz ostáva je mať hlavu hore a modliť sa. Abu Jama zase vie, že on a jeho kolega veria v rovnaké hodnoty a tak majú niečo spoločné. Ich spoločná modlitba trvala 15 minút a potom sa naspäť vrátili k svojej práci. “Ľudia z MDA čelia vírusu, ktorému sa “pozerajú priamo do očí”. Zamestnanci MDA pracujú svojimi rukami s rukavicami a maskami. My sme hrdinovia Izraelu,” hovorí generálny riaditeľ MDA, Eli Bin.

zdroj: cnn.com