Táto fotografia zasiahla svet: Moslim a žid počas spoločnej modlitby

V dnešnom uponáhľanom svete sa život nespomalil ani počas prebiehajúcej pandémie. Ľudia pracujú z domu no veľa ľudí stále pracuje “v teréne”. Prvou líniou sú zdravotníci a posádky záchranných služieb, ktorí sa priamo stretávajú s nakazenými ľuďmi. Tempo ich bežných dní sa niekoľkoznásobilo čo nedáva dostatočný priestor na zaslúžený oddych. Svoje o tom vedia aj záchranari z Izraelu.

Avraham Mintz a Zoher Abu Jama, tím paramedikov z izraelskej záchrannej služby Magen David Adom (MDA), si počas náročného dňa našli čas na oddych okolo šiestej hodiny večer.

Využili to na modlitbu – Mintz ako žid sa otočil k Jeruzalemu a s bielo-čiernou štólou na pleciach sa začal modliť. Vedľa neho si kolega Abu Jama kľakol na bordovo biely koberec nasmerovaný na Mekku. Tento moment zvečnil ich kolega a táto fotografia sa na internete okamžite stála virálnou.

 

Zdroj: edition.cnn.com

Mintz je presvedčený o tom, že aj jeho kolega a zvyšok sveta rozumie, že jediné čo nám teraz ostáva je mať hlavu hore a modliť sa. Abu Jama zase vie, že on a jeho kolega veria v rovnaké hodnoty a tak majú niečo spoločné. Ich spoločná modlitba trvala 15 minút a potom sa naspäť vrátili k svojej práci. “Ľudia z MDA čelia vírusu, ktorému sa “pozerajú priamo do očí”. Zamestnanci MDA pracujú svojimi rukami s rukavicami a maskami. My sme hrdinovia Izraelu,” hovorí generálny riaditeľ MDA, Eli Bin.

zdroj: cnn.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Táto fotografia zasiahla svet: Moslim a žid počas spoločnej modlitby”