Ľudia si na rúška pripínajú kvety a majú na to veľmi dobrý dôvod. Teraz ho budete vedieť aj vy

V spojení s prebiehajúcou pandémiou začali ľudia po celom svete povinne nosiť rúška. Tento tovar je síce nedostatkový no ľudia si ich začali svojpomocne vyrábať. Niektorí si rúška šijú pre vlastnú potrebu, iní zas pomáhajú nemocniciam. Na nosenie rúška sme si ako tak zvykli no v tomto jarnom období majú z ich nosením najväčší problém alergici a astmatici. 

Ľudia sa boja

Ak máte alergie, určite poznáte ten blbý pocit keď Vás na ulici chytí záchvat kýchania. Ľudia sa Vám stránia a obchádzajú Vás aj na 6 metrov. Ujde sa Vám aj pár nepríjemných pohľadov, keďže sa každý bojí toho, že sa nakazí. Na sociálnych sieťach sa objavili aj príbehy, kde kvôli kýchaniu nechceli niekoho pustiť do obchodu. Rovnako niekto s podobným problémom musel vystúpiť z autobusu a počkať na iný spoj. Kvôli kýchaniu sa spolucestujúci nezdržali a začali alergika urážať.

Cold, Headaches, Health, Influence, Disease, VirusZdroj: pixabay.com

 

Problém s rúškom majú aj astmatici, ktorým sa z rúškom dýcha dosť ťažko. Preto si ho niekedy vonku skladajú aby predišli záchvatu. Taktiež sa tak nezaobídu bez uštipačných poznámok alebo divných pohľadov. Niektorí ľudia si na rúška začali dávať slogany ako “som astmatik” alebo “je to len alergia” aby ostatným dali na javo, že sa nemajú čoho obávať. Na internete tak začala kolovať nová výzva ako sa “označiť” aby sa okolie nebála nevinného kýchnutia. 

 

Nasal Spray, Cold, Handkerchief, Flu, Ill, Sniff

Zdroj: pixabay.com

 

Na rúško jednoducho pripnete kovovú sponku s kvetinovou ozdobou. Mala by byť farebná a dostatočne veľká aby bola dobre viditeľná. No nemala byť veľmi ťažká aby Vám rúško nesťahovala dole. Nabudúce, keď Vás na ulici “prepadne” záchvat kýchania bude Vás okolie brať inak. Navyše sa ochorenie, ktoré spôsobuje nový koronavírus neprejavuje kýchanie. Naopak, ľudia majú problém s kašľom a dýchavičnosťou.

Security Check Required

No Description

 

Čo si o takomto označení myslíte Vy?

zdroj:tvnova.cz