Miluje cvičenie: Len 10-ročné dievčatko má telo ako vrcholová športovkyňa!

Pohyb a aktívny spôsob života je kľúčový v každej vekovej kategórii. Zdravý životný štýl tak nezahŕňa iba zdravú stravu ale aj pravidelný pohyb, stačí si iba nájsť to čo Vás baví. Napríklad také bicyklovanie má veľmi priaznivé účinky pri zhadzovaní nadbytočných kíl a mnoho iných zdravotných benefitov. Len 10-ročná Lyza Brooks z Georgie v Amerike si zamilovala gymnastiku a cvičenie vo všeobecnosti. 

 

Lyzu na Instagrame sleduje pomaly 52 000 ľudí, kde pridáva fotografie a videá z tréningov. Jej figúra v 10-tich rokoch šokuje celý svet! Lyza si cvičenie zamilovala už minulé leto a podmienky karantény jej teraz iba zahrali do karát. Začala tak trénovať oveľa častejšie a je jednoducho  nezastaviteľná. S gymnastikou začala, keď mala 4 roky a jej tréningová rutina začína každé ráno o 5.30 kedy vstáva. Cvičeniu sa venuje 30 hodín do týždňa.

 

Na internete ju mnohí ľudia chvália no mnoho ľudí si myslí, že je to až príliš. Lyzina mama, Jill (45), však tvrdí, že Lyza to robí z vlastnej iniciatívy a chce byť jednoducho “najlepšia z najlepších”. Cvičenie ju nadchlo, keď sa Lyza zúčastnila fitness tréningu, ktorý viedla jej mama. Podľa slov jej mamy ja Lyza výrazne zlepšila v krátkom čase. 

 

“Rada počúva, že inšpiruje iných. Aj keď sem tam sa nájde niekto, kto je nepríjemný alebo takí čo si myslia, že by sme ju nemali nútiť toľko cvičiť,” priznala Jill. No mama tvrdí, že Lyza ju vždy prosíka aby mohla ísť cvičiť. Je na ňu aj patrične hrdá dúfa v to, že si Lyza splní svoj celoživotný sen a stane sa elitnou gymnastkou.

 

Je to podľa Vás už príliš alebo je to podľa Vás úplne v poriadku?

zdroj: nzherald.co.nz

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Miluje cvičenie: Len 10-ročné dievčatko má telo ako vrcholová športovkyňa!”