Solidarita v čase pandémie: Česká IKEA chce vrátiť naspäť finančnú pomoc štátu

Pandémia koronavírusu zasiahla nejednu ekonomiku, ktoré sa snažia s problémov vyhrabať. Kríza zasiahla malé ale aj veľké podniky, ktoré museli na istý čas zastaviť svoju činnosť. Prišli tak o značnú časť tržieb či zákazok a mnohé z nich sa tak uchýlili k prepúšťaniu.

Našťastie však prišla pomoc vo forme peňazí od štátu, ktorou chcú podporiť ekonomiku. Niektoré prevádzky spoločnosti IKEA v Česku sa tak rozhodli štátnu výpomoc vrátiť.

IKEA Building

Zdroj: pexels.com

Za minulý rok vzrástli tržby spoločnosti IKEA v Českej republike o 6,3% na sumu 10,7 miliárd českých korún (cca 402 miliónov eur). Na oficiálnej stránke taktiež uviedli, že 4 obchodné domy navštívilo až 10 miliónov ľudí!

No v novom roku museli rovnako ako aj iné spoločnosti svoje prevádzky zatvoriť. Preto sa aj rozhodli využiť štátnu výpomoc, ktorá v marci predstavovala 7,7 miliónov českých korún (cca 290 000 eur). 

europe money business close up cash currency coin economy czech republic savings finance flavor earn salary banknotes pay bills czech koruna wage czech crown

Zdroj: pxhere.com

Iné firmy potrebujú pomoc viac ako my

Od 11. mája už však mohli svoje prevádzky znovu otvoriť. Preto sa hovorí o tom, že spoločnosť IKEA vráti štátnu finančnú výpomoc v 9-tich krajinách.

„Teraz vieme viac ako vo februári a marci, práve preto je dobre vrátiť sa späť a povedať – ďakujeme, pomohli ste nám počas tohto zložitého obdobia a teraz prišiel čas peniaze vrátiť,“ vyjadril sa pre Financial Times Tolga Oncu, manažér maloobchodných operácií Ingka Group (držiteľ licencie IKEA).

Iniciatívy sa chytila aj česká IKEA: „Zistili sme, že sa o našich ľudí postaráme vlastnými silami. Sú firmy, ktoré pomoc potrebujú viac ako my,“ povedal finančný riaditeľ spoločnosti IKEA, Jan Váchal.

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Solidarita v čase pandémie: Česká IKEA chce vrátiť naspäť finančnú pomoc štátu”