štvrtok, 13 júna, 2024

Solidarita v čase pandémie: Česká IKEA chce vrátiť naspäť finančnú pomoc štátu

Pandémia koronavírusu zasiahla nejednu ekonomiku, ktoré sa snažia s problémov vyhrabať. Kríza zasiahla malé ale aj veľké podniky, ktoré museli na istý čas zastaviť svoju činnosť. Prišli tak o značnú časť tržieb či zákazok a mnohé z nich sa tak uchýlili k prepúšťaniu.

Našťastie však prišla pomoc vo forme peňazí od štátu, ktorou chcú podporiť ekonomiku. Niektoré prevádzky spoločnosti IKEA v Česku sa tak rozhodli štátnu výpomoc vrátiť.

IKEA Building

Zdroj: pexels.com

Za minulý rok vzrástli tržby spoločnosti IKEA v Českej republike o 6,3% na sumu 10,7 miliárd českých korún (cca 402 miliónov eur). Na oficiálnej stránke taktiež uviedli, že 4 obchodné domy navštívilo až 10 miliónov ľudí!

No v novom roku museli rovnako ako aj iné spoločnosti svoje prevádzky zatvoriť. Preto sa aj rozhodli využiť štátnu výpomoc, ktorá v marci predstavovala 7,7 miliónov českých korún (cca 290 000 eur). 

europe money business close up cash currency coin economy czech republic savings finance flavor earn salary banknotes pay bills czech koruna wage czech crown

Zdroj: pxhere.com

Iné firmy potrebujú pomoc viac ako my

Od 11. mája už však mohli svoje prevádzky znovu otvoriť. Preto sa hovorí o tom, že spoločnosť IKEA vráti štátnu finančnú výpomoc v 9-tich krajinách.

„Teraz vieme viac ako vo februári a marci, práve preto je dobre vrátiť sa späť a povedať – ďakujeme, pomohli ste nám počas tohto zložitého obdobia a teraz prišiel čas peniaze vrátiť,“ vyjadril sa pre Financial Times Tolga Oncu, manažér maloobchodných operácií Ingka Group (držiteľ licencie IKEA).

Iniciatívy sa chytila aj česká IKEA: „Zistili sme, že sa o našich ľudí postaráme vlastnými silami. Sú firmy, ktoré pomoc potrebujú viac ako my,“ povedal finančný riaditeľ spoločnosti IKEA, Jan Váchal.

 

Zaujal Vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Dávate toaletný papier na záchodovú misu na verejných toaletách? – Robíte veľkú chybu!

Používanie záchodovej misy na verejných toaletách si väčšina z...

Prečítaj si aj

Dávate toaletný papier na záchodovú misu na verejných toaletách? – Robíte veľkú chybu!

Používanie záchodovej misy na verejných toaletách si väčšina z...

Keď zistia, že je bohatý, chcú sa nasťahovať k synovi: títo rodičia vyvolali diskusiu

Všetci rodičia očakávajú, že jeho deti budú úspešnejšie ako...

Skutočný Príbeh: „Moja matka žiada, aby som otehotnela a dala dieťa sestre – ona nemôže mať deti.“

Keď sa tešíte na svadbu a odpočítavate dni jeden po druhom, myslíte len na to, aký dokonalý bude váš spoločný život so spoločným bytom,...

Svoj byt som si zariadila do socialistického štýlu. Vrátila som sa späť do roku 1986. Susedia ma stále navštevujú

Byt v socialistickom štýle je pre mnohých Slovákov snom aj nočnou morou. Niektorí z nás s takýmto zariadením stále bojujú, najmä keď si ho...

Dávate toaletný papier na záchodovú misu na verejných toaletách? – Robíte veľkú chybu!

Používanie záchodovej misy na verejných toaletách si väčšina z nás určite nespája s ničím príjemným. Bohužiaľ, niekedy sa tomu nedá vyhnúť.Ak ste už niekedy...
Verified by MonsterInsights