Ak sa chystáte tohto roku do Turecka, pripravte si peňaženky!

Aj keď vo svete ale aj u nás stále úraduje koronavírus, sa niektorí z nás nevedia vzdať letnej dovolenky. No ak si myslíte, že letoviská budú turistov lákať extrémne nízkymi cenami ste na omyle. Na to aby majitelia hotelov, reštaurácii či barov zarobili za “zameškané mesiace” svoje ceny o trošku pozdvihli. Ceny bežných jedál vstúpil na astronomické ceny a to napríklad v obľúbenom letovisku Bodrum v Turecku. Poriadne si priplatíte za “obyčajný” kebab no dokonca v niektorých prípadoch aj za kúpanie v mori.

 

Bodrum, Luxury, Hotel, Swimming Pool, Marine, Ocean

Zdroj: pixabay.com

 

Turecký portál Daily Sabah len pred pár dňami informoval o praktikách hotelierov či prevádzkovateľov reštaurácii alebo barov. Za ich rozhodnutiami však stojí aj starosta Bodrumu, Ahmet Aras. Čo sa týka cien, za kebab si od Vás môžu vypýtať aj 48€ či 24€ za pidu alebo pitta chlieb čo sú miestne tradičné jedlá. Iste bary s možnosťou vstupu do mora si dokonca môžu za plávanie zaúčtovať až 70€!  

 

Majú tam zazobanú klientelu

“Je mi jedno ak chce niekto zaplatiť za kebab vyššiu cenu. Môžu zaplatiť aj 100 000 tureckých lír (cca 13 000€) ak chcú. Ale sú tu aj miesta, ktoré kebab predávajú za 20 lír (2,58€). Prevádzky sú tu aj tak zasiahnuté pandémiou Covid-19. Už teraz majú problém pokryť náklady. No to však neznamená, že by svojim zákazníkom mali účtovať oveľa viac,” vyjadril sa Aras. Starosta taktiež dodal, že Bodrum navštevujú aj vysokopostavený a bohatý ľudia, ktorí si vyžadujú “vyššiu kvalitu služieb”. Tvrdí, že ak turisti nechcú nemusia takéto miesta navštevovať, keďže majú svoju klientelu, ktorá je ochotná tieto sumy platiť. “Ak by Bodrum ponúkalo lacnejšie produkty, turisti, ktorí zvyčajne míňajú peniaze tu by ich minuli niekde inde – napríklad v Santorini alebo na Ibize,” dodal starosta.

 

Coffe, Mountains, Sea, Turkey, Bodrum, Vacation, Beach

Zdroj: pixabay.com

 

Takže ak si tohtoročnú dovolenku plánujete do Turecka a nemáte hlboko do vrecka, poriadne si zistite miestne poplatky či ceny služieb. Turecko berie vážne aj dodržiavanie opatrení spojených s nošením rúšok. Za jeho porušenie Vám hrozí pokuta vyše 100€ ako informuje portál topky.sk!

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ak sa chystáte tohto roku do Turecka, pripravte si peňaženky!”