Budú Slováci vďaka tomuto seriálu známi vo svete? Očakávaný seriál mieri aj na Netflix!

Ešte minulého roku sme Vás informovali o pripravovanom seriáli v spolupráci TV JOJ a Wandal Production. Jedná sa o historický seriál s fantasy prvkami – Slovania (The Slavs). Ten mal v týchto dňoch debutovať na obrazovkách TV JOJ no pandémia koronavírusu prípravu seriálu spomalila. Okrem vysokého rozpočtu stoja za zmienku aj ambície urobiť zo seriálu svetovú senzáciu, ktorá pomaly ale isto mieri na známu streamovaciu službu Netflix.

 

Celý príbeh je zasadený do 7. storočia , sledujúci život obyvateľov Karpatskej kotliny. Jednou z hlavných hrdiniek príbehu je Draha, ktorá pri ceste za poznaním samej seba stretne záhadného Vlada. Ten sa ako vyvrheľ snaží opäť začleniť do spoločnosti. Druhá linka deja sa zameriava na cieľavedomého bojovníka Radúza, ktorý sa s manželkou Ladou snaží o dieťa no márne. Tento seriál má tak divákom ukázať kultúru, zvyky a spôsob života našich predkov.

 

Budú Slovania známi vo svete?

Čo sa týka hereckého obsadenia, je sa naozaj na čo tešiť. No je dosť zjavné, že väčšiu časť zo 4-miliónového rozpočtu ukrojili herci ako Tomáš Maštalír, Dušan Cinkota, Zuzana Fialová, Polina Nosykhina, Oleg Mosyichuk, Juraj Loj či Marek Vašut. Doterajší rekord týkajúci sa výšky rozpočtu držal seriál 1890 no Slovania predstavujú dvojnásobok jeho rozpočtu.

Okrem iného prezradila producentka Wanda Adamík Hrycová, že sa seriál Slovania môžu zaradiť aj do ponuky Netflixu. Kvôli koronakríze je síce produkcia v sklze, keďže sa aj natáčalo na Ukrajine, no podľa slov producentky je pilotná časť na ceste na známu streamovaciu službu.

 

Streamovacia služba Netflix pre Slovákov však nie je žiadnou neznámou. V jej ponuka sa dokonca nachádzajú aj slovenské filmy Trhlina a Čiara. Popularitu Netflixu potvrdila aj sledovanosť seriálu Narcos, ktorý odvysielala RTVS. Síce ešte nie je jasné, kedy sa seriál dostane na obrazovky TV JOJ, za trailer si už tvorcovia vyslúžili chválu. Pozitívne ohlasy prišli najmä z Poľska, keďže téma seriálu je blízka okolitým krajinám slovanského pôvodu.

 

Budete tento seriál sledovať aj Vy?

foto: https://putlocker123.me/

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Budú Slováci vďaka tomuto seriálu známi vo svete? Očakávaný seriál mieri aj na Netflix!”