Fico sa nevzdáva boja: Strana SMER-SD zbiera podpisy na odvolanie Igora Matoviča

Nová koalícia je pod útokom, keď sa u viacerých poslancov zistilo, že svoje tituly dostali neoprávnene. V hľadáčiku je momentálne aj premiér Igor Matovič, ktorý si svoju chybu priznal. Pre jeho odstúpenie s funkcie bojuje líder strany SMER-SD, Robert Fico. Ten tvrdo skritizoval aj nové rozhodnutie koalície, ktorá predstavila nový sociálny balíček. Fico tak začal zbierať podpisy na zvolanie schôdze na prejednanie tejto veci.  

Chýba im zopár podpisov

„V Smere sme sa rozhodli, že je čas odvolávať Igora Matoviča z pozície predsedu vlády,“ oznámil Fico na dnešnej tlačovke. V strane SMER-SD je po odchode Pellegriniho 26 členov, ktorí už od včerajška zbierajú podpisy. Na to aby bola zvolaná schôdza o vyslovení nedôvery potrebujú ale 30 podpisov. Ficovi však nevadí ak by získali podpisy od nezaradených poslancov opozície. Nemyslí si však, že podpisy získajú od poslancov koalície, keďže by to predstavovalo hrubé porušenie koaličnej zmluvy.

Pripravujeme sa💪🏻🍀

No Description

 

Títo ľudia by nikdy neprekročili prah národnej rady

Nešetril ani kritikou na média, ktoré pred voľbami údajne nedostatočne informovali verejnosť o lídroch politických strán. No sám si uvedomuje, že počas tohtoročných parlamentných volieb vyhrala snaha o zmenu. „Keby ste dobre informovali verejnosť, kto je pán Kiska, pán Kollár, alebo pán Matovič, títo ľudia by nikdy nemali šancu, nikdy by neprekročili prah národnej rady,“ kritizuje Fico. Argumentoval, že k zisteniu o Andrejovi Kiskovi, že je daňovým podvodníkom došlo až, keď sa stal prezidentom. Ďalej tvrdí, že Kollárovi by v zahraničí nepodali ani ruky ak by vedeli čo je zač. 

 

Novinári si neodpustili ani otázku týkajúcu sa diplomovej práce samotného Roberta Fica. O nej sa s úsmevom rozhovoril, keďže prácu s názvom “Trest smrti v Československu” mal neskôr rozšíriť. Líder strany SMER-SD povedal, že problémom je, že jeho prácu študenti často kopírujú čím si aj sám polichotil. 

 

Myslíte si, že sa Smeru podarí nazbierať potrebné podpisy? Ako to podľa Vás celé skončí?

Priznávam sa, aj ja mám problém s mojou diplomovou prácou. Ale trošku iný…😋 príjemný víkend priatelia🍀

To, že Igor Matovič podvádzal pri diplomovej práci, ma vôbec neprekv… apuje. Celý jeho život je o podvode. Ako podviesť štát na DPH, ako podviesť voličov klamstvami, ako krivo obviniť politických oponentov. Ľudia sa v roku 2020 rozhodli pre zmenu. Médiá im však zatajili, čo za ľudia túto zmenu predstavujú.

 

zdroj. robert fico Facebook