Prečo sú štetinky na zubných kefkách rôznych farieb?

Prečo sú štetiny na niektorých zubných kefkách v rôznych farbách? Výrobcovia zubných kefiek to robia z nejakého dôvodu. Prezradíme vám, prečo potrebujete farebné štetiny a ako vám to pomôže ušetriť na zubnej paste.

Niektorí ľudia si mysleli, že farby štetín na zubnej kefke znamenajú určitý stupeň tvrdosti. V skutočnosti je tento parameter uvedený na obale a farba nemá nič spoločné s tvrdosťou kefky. Otázka týkajúca sa farby vznikla v hlave môjho syna. Ráno sme si čistili zuby a spýtal sa ma: „Prečo máš farebnú kefu, ale ja mam obyčajnú?“

detailný záber, dizajn, farbyPexels

Aj ja som si pomyslela: prečo? Možno je to len taký marketingový trik? Čiastočne to platí: čím je kefa farebnejšia, tým je pravdepodobnejšie, že si ju všimnete a kúpite. Zafarbenie kefky v skutočnosti určuje miesto, kde by sa mala zubná pasta naniesť. A najzaujímavejšie je, že výrobcovia špecificky zdôrazňujú oblasť, do ktorej sa zmestí množstvo pasty o veľkosti hrášku. To by malo stačiť na správne vyčistenie zubov.

bežná prax, biela, čisteniePexels

Mnohí si vytláčajú pastu na celý povrch kefky. Možno preto, lebo to tak videli v reklame. Alebo si myslia, že čím viac pasty, tým belšie zuby. Ak teda budete venovať pozornosť zafarbený, častiam kefky, použijete len toľko zubnej pasty, koľko skutočne potrebujete.

Mimochodom, ak používate priveľké množstvo zubnej pasty, môžete si tým poškodiť zuby. V ústach sa vytvára príliš veľa peny, ktorá zabraňuje úplnému odstráneniu povlaku. Okrem toho, abrazívne čiastočky peny môžu poškodiť zubnú sklovinu. Preto vám odporúčame, aby ste pastu používali rozumne a zuby si čistili správne.

červená, červené pozadie, Copy SpacePexels

Ďalším dobrým bonusom je úspora peňazí. Mimochodom, existuje ďalší dôvod, prečo štetiny na zubnej kefke majú rôzne farby: ľahšie vidíte opotrebovanosť kefky. Zubnú kefku je však potrebné vymeniť včas, aby vám nepoškodzovala sklovinu a ďasná. Zubní lekári to odporúčajú robiť každé tri mesiace.

Podeľte sa o tieto zaujímavé informácie aj s vašimi priateľmi na Facebooku!

 

Zdroj: takprosto.cc