Prezidentka udelila milosť za vraždu: Ženu a jej dve deti druh týral dlhých 10 rokov!

Dlhoročné fyzické či psychické týranie zanecháva na ľuďoch doživotnú známku strachu a úzkosti. Zatiaľ čo fyzické napadnutie zanechá na človeku viditeľné rany, psychické týranie je častokrát skryté a ťažko dokázateľné. 48-ročná žena, ktorú spolu s jej deťmi druh týral 10 rokov zobrala osud do svojich rúk a v afekte muža zavraždila. Prezidentka Zuzana Čaputová si však na jej prípad “posvietila” a žene koniec koncov udelila milosť. 

V piatok prvýkrát vystúpim pred poslankyňami a poslancami so správou o stave republiky. Už teraz môžem prezradiť, že bude iná ako správy prezidentov doteraz. Máme totiž za sebou náročné mesiace v boji s koronou a doteraz nepoznanú a novú skúsenosť. Výzvu sme zatiaľ zvládli dobre, no počiatočné úspechy sa rýchlo pominú, ak si z toho, čo nám kríza ukázala, nevezmeme dobré ponaučenia. Hľadajme v nej, čo nám pomôže byť lepšími a pripravenejšími na všetky výzvy, ktoré nás ešte v budúcnosti čakajú. #zuzanacaputova #nasaprezidentka #mojaprezidentka #srdcomspolu #narodnarada #nrsr #parlament #korona #corona #coronavirus #kriza #prezidentka #slovensko #slovakia

No Description

 

Muž konal pod vplyvom alkoholu a svoju zlosť si vybíjal práve na svojej družke a dvoch deťoch. Znalecký posudok odhalil, že žena konala v afekte pod vplyvom dlhodobého stresu a nahromadenej úzkosti. S. Ž. Bola právoplatne odsúdená za vraždu, za ktorú si má odsedieť 9 rokov vo väzení. Momentálne si svoj trest odpykáva už druhý rok. Čo sa týka jej detí, jej dcéra je dospelá a 15-ročný syn bol zverený do starostlivosti matky odsúdenej.

 

Násilie Páchané Na Ženách, Domáce, Zneužívanie, Násilie

Zdroj: pixabay.com

 

„Prezidentka odpustila S. Ž. z deväťročného trestu odňatia slobody jeho polovicu, teda 4,5 roka pod podmienkou, že odsúdená po jej prepustení na slobodu počas 4,5 roka nespácha žiadny trestný čin,“ informoval o rozhodnutí prezidentky jej hovorca Martin Strižinec. Čaputová sa tak okrem právneho aspektu prípadu zamerala aj na mimoriadne okolnosti týkajúce sa prípadu. Zavážila aj skutočnosť, že odsúdená spolu s deťmi bola dlhodobo vystavovaná stupňujúcemu sa domácemu násiliu. Nie je to však prvýkrát čo mimoriadne okolnosti doviedli prezidentku k podobnému verdiktu.