“Titul si stopercentne zaslúžil!”: K Matovičovej diplomovke sa vyjadril aj dekan Fakulty manažmentu UK

Už niekoľko dní sa médiami pretriasa kauza premierovej diplomovej práce. Matovič sa tak konečne k celej veci vyjadril pred novinármi, keďže sa len nedávno vrátil z bruselského samitu. Počas tlačovej konferencie nezabudol spomenúť aj to, že Denník N, ktorý s “objavom” prišiel si celú kauzu veľmi dobre načasoval. Obvinil ich aj z toho, že sa týmto počinom snažili podkopať slovenskú pozíciu pri vyjednávacom stole.

Security Check Required

No Description

 

Premiér si svoju chybu priznal čím teda usvedčil, že jeho práca je plagiát. No stále tvrdí, že si toho nebol vedomí a vykradnutie kníh neurobil schválne, respektíve o nich nevedel. Denník N tak v spojitosti s touto kauzou kontaktoval aj dekana Falukty manažmentu UK, Michala Greguša. Opýtali sa ho tak aký má názor na spôsob spracovania Matovičovej diplomovky on.

👍

No Description

 

V podstate ani nepodvádzal

Greguš sa Matoviča zastal a tvrdí, že v tomto prípade nešlo o plagiátorstvo. Podľa neho to je iba mladícka nerozvážnosť a lajdáctvo súčasného premiéra. Denník N však vo svojej analýze zistil, že 76 strán diplomovky bolo ukradnutých z iných kníh. Rozsah celej práce pritom bol 79 strán.

Dekan vysvetlil to, že myšlienky necitoval a tak ich vydával za vlastné no knihy boli spomenuté v použitej literatúre. Podľa neho teda pri písaní nepodvádzal. „Nebolo to na Nobelovu cenu, ale titul si stopercentne zaslúžil,“ skonštatoval nakoniec Michal Greguš.