Bukovský žiada od Matoviča ospravedlnenie: “Podniknem všetky právne kroky, ktoré mi umožňuje právny systém SR”

Určite Vám v posledných dňoch neušlo expresívne vystupovanie premiéra Igora Matoviča. Ostro tak reagoval či už prostredníctvom sociálnych sietí či médií na ľudí, ktorí nedodržiavajú a ignorujú opatrenia zavedené v boji proti koronavírusu. Trápia ho tak zvýšené počty nakazených, ktoré majú na svedomí nezodpovední občania.

Na tlačovej konferencii si taktiež nedával servítku pred ústa a verejne tak urazil aj Dr. Igor Bukovského za jeho názory. Ten na svoju reakciu dlho čakať nedal a dokonca chce na premiéra podať aj trestné oznámenie!

Vraj si nezaslúži svoj titul

„Nastal čas pán doktor Bukovský – blázon, z tohto miesta poviem – aby ste prestali šíriť tieto konšpiračné bludy. Máte titul a prečítajte si Hippokratovu prísahu, vy idete proti tomu, čo ste sľúbili, nie ste hodný svojho titulu,“ vyhlásil premiér Matovič počas piatkovej tlačovky Pandemickej komisie.

Tento ostrý útok nenechal Dr. Igora Bukovského chladným a deň na to poslal premiérovi odkaz prostredníctvom Facebook-u a neskôr aj dlhého videa. Sám Bukovský označil premiérov “výstup” za hysterický, nedôstojný a nekonštruktívny.

 

Dr. Bukovský sa odvoláva na dokument Pravidlá zapájania verejnosti do tvorby verejných politík, ktorého zásady mal premiér svojim vyjadrením porušiť.

Preto chcel aj pozdvihnúť fakt, že občania majú právo na komplexné informácie a kladenia otázok vzhľadom na COVID-19. Apeluje tak na svoj vlastný príspevok do diskusie na tému koronavírusu, ktorý bol možno prameňom Matovičovho vyjadrenia. 

Zabrdol do citlivej témy

Bukovský tak upozorňoval na zredukovanie rizikových zdravotných faktorov ako je napríklad obezita či hypertenzia. Prizvukoval aj zvýšenie príjmu vitamínov na podporu imunity, napr. vitamín D, zinok či selén. “Zabrdol” aj do otázky nejasností v štatistike spojené s pozitívnymi prípadmi a úmrtiami na COVID-19 alebo s COVID-19.

Poukázal aj na potrebu ochrany psychického zdravia občanov, keďže tieto časy podporujú depresiu, úzkosti či panické poruchy. Dlhodobý stres je tak zabijakom zdravej a fungujúcej imunity.

Podá na neho žalobu?

“Predseda vlády Igor Matovič si dovoľuje očierňovať a spoločensky dehonestovať tých, ktorí v rámci demokratickej diskusie v spoločnosti vyslovujú argumentačne podložené názory a usilujú sa tak prispievať k dôkladnejšiemu spracovaniu dôležitej témy…

Kto z radových občanov Slovenskej republiky bude ďalší, koho premiér označí na tlačovke dehonestujúcim spôsobom?” konštatuje vo svojom príspevku Dr. Bukovský. Igora Matoviča tak prosí o verejné ospravedlnenie čo má dať občanom nádej na to, “že najvyšší predstavitelia štátu sú schopní rešpektovať Ústavu SR, Základné ľudské práva a slobody ako aj ľudskú dôstojnosť svojich spoluobčanov.”.

Odkazuje aj to, že voči Matovičovi podnikne všetky právne kroky aké umožňuje náš právny systém.

https://www.facebook.com/dr.bukovsky/posts/10159464238404411

 

K tejto téme sa vyjadril aj včera v dlhšom videu:

zdroj: Staus Igora Bukovskeho 

foto: Screenshot youtube 

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Bukovský žiada od Matoviča ospravedlnenie: “Podniknem všetky právne kroky, ktoré mi umožňuje právny systém SR””