FOTO: Takto to vyzerá dnes na odberných miestach. Pre vysoký záujem hrozí v niektorých mestách kolaps!

Dnešným dňom sa začalo plošné testovanie celého Slovenska. Už od skorého rána sa vo všetkých mestách tvorili dlhé rady či dokonca kolóny, keďže niektoré miesta ponúkali aj takzvané drive-through odbery. Nedostatok zdravotníckeho personálu spôsobil aj to, že niektoré odberné miesta sa dokonca ani neotvorili. Určite preto sledujte na stránkach, ktoré informujú o tom, koľko ľudí čaká v radoch. 

V mestách ako Bratislava, Trnava či Nitra hrozí preťaženie odberných miest a dokonca aj dopravný kolaps, keďže sa v niektorých častiach tvoria dlhé kolóny. 

Ľudia si nosili stoličky

Podľa informácii Denníka N, od šiestej ráno stáli ľudia pred odbernými miestami v Banskej Bystrici. Niektorí ľudia si dokonca doniesli stoličky či ochranné overaly, ktorými sa chránili pred nepriaznivým veterným počasím a mrholením. Problémy nastávajú aj v našom hlavnom meste, kde sa na “drive-through” odbernom mieste pri jazere Štrkovec tvoria už od rána dlhé kolóny. Oveľa lepšie je na tom 6 odberných tímov na odbernom mieste Metodova, kde je situácia oveľa priaznivejšia.

V bratislavskej mestskej časti Rača na odbernom mieste testuje ľudí aj samotný minister zdravotníctva, Marek Krajčí, ktorý prostredníctvom videa Slovákov vyzýva k tomu aby sa prišli otestovať.

Odberné miesta “drive-through” spôsobili kolóny

 „V niektorých prípadoch preskupujeme lekárov na miesta, kde z dôvodu neprítomnosti nemohli otvoriť v pôvodnom čase,” informoval primátor Trnavy, Peter Bročka.

Ďalej potvrdil aj to, že mnoho odberných miest je už teraz preťažených. Dlhé kolóny sa tvoria aj v Nitre, kde sa kolóna ľudí čakajúcich na “drive-through” odberné miesta tiahne až k nákupnému stredisku Mlyny. Situácia v obciach tiež nie je priaznivá, keďže rady sa poväčšine tvorili už od šiestej alebo pol siedmej ráno. 

 

Od rána nám posielate fotky dlhých radov.
Odporúčame, aby ste používali weby www.somvrade.sk a odbernemiesta.sk (treba…

Uverejnil používateľ Zomri Piatok 30. októbra 2020

SPOLOČNÁ ZODPOVEDNOSŤ

Minister zdravotníctva Marek Krajčí ako lekár, dnes aj s manželkou lekárkou, testuje na jednom z odberných miest v Bratislave.

Posiela odkaz celému Slovensku.

Uverejnil používateľ Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky Piatok 30. októbra 2020

 

 

zdroj foto: Eva Makovcová Bušniaková

foto: Jarka Lucifuk