Matovič o nových opatreniach: Polícia bude prísnejšia a bude pokuty dávať bez napomenutia

Igor Matovič je po odprezentovaní nových opatrení terčom kritiky viac ako predtým. Najväčším odporcom je však momentálne Richard Sulík, ktorému sa nepáči opätovné uzatváranie niektorých podnikov. Matovič tak na jeho meno nešetril kritikou a dokonca tvrdí, že svojimi vyjadreniami tak podrazil partnerom v koalícii nohy. Po rokovaní mierili Matovičove kroky do Rádia Expres, kde rozprával o nových opatreniach.

Jeho slovo nemá žiadnu váhu

Tesne po rokovaní Sulíka pred novinármi prirovnal ku Kotlebovi a urobil tak znova aj vo vysielaní rádia. “Čisto ako Kotleba, cez kopirák,” vyjadril sa premiér. Podľa neho tak Sulík spochyňuje informácie čo môže mať neskôr na svedomí mnoho zbytočných úmrtí.

Tvrdí tak, že so Sulíkovej strany je to sabotáž čo sa týka opatrení v takejto mimoriadnej situácii. Preto tak dúfa v to, že v strane SaS si “spravia poriadok”, keďže on Sulíkove odvolanie nenavrhne. „Som rád, že slovo Richarda Sulíka nemá na vláde žiadnu váhu,“ uštipačne podotkol Matovič. 

 

Počet hospitalizovaných stúpne

Matovič sa tak vyjadril, že aj keď momentálne zaznamenávame vysoké denné prírastky no na počte hospitalizovaných a na počte úmrtí sa to odrzkadlí až neskôr. Podotkol aj to, že porušenie nových nariadení sa bude trestať oveľa prísnejšie ako doteraz. Policajti tak teraz ľudí nebudú napomínať ale udelia im rovno pokutu.

Matovič tak prizvukuje, že máme sa kontrolovať aj my medzi sebou. Pre Rádio Expres sa vyjadril aj z ohľadom na domienku ministra práce Milana Krajniaka. Ten v nedeľu prehlásil, že na Slovensku môže byť už aj 200 000 nakazených.

View this post on Instagram

AHOJ ZÁÁHORÍÍ : DÁME TO 👊 #ŠajdíkovéHumence

A post shared by Igor Matovič (@igor_matovic_olano) on

zdroj: dennikn.sk