V uliciach Bratislavy sa opäť objavil nenávistný nápis. Primátor Vallo to bude okamžite riešiť!

V posledných rokoch sa napätie medzi komunitou LGBT+ a ich odporcami stupňuje. Komunita protestami žiada o rovnosť práv a odporcovia si stále presadzujú svoje dalo by sa povedať homofóbne názory. Na bratislavskom moste Lafranconi už teraz známy páchateľ nasprejoval nápis F*CK LGBT.

Ten sa s pomocou primátora Matúša Valla odstránil no v uliciach pribudol rovnaký nápis no v inej lokalite. Informovala o tom poslankyňa za Progresívne Slovensko, Lucia Plaváková, prostredníctvom Facebooku.

Neakceptovateľný útok na komunitu

“Na Brnianskej ulici, kadiaľ každé ráno vozím dcérku do škôlky. Neznámy páchateľ ho napísal cez dúhové farby namaľované na stene pri jednej z najfrekventovanejších tepien v Bratislave,” napísala rozhorčená Plaváková. Zároveň informovala o tom, že mestu poslala podnet na odstránenie tohto nenávistného nápisu z frekventovanej ulice. Považuje to tak za útok voči “veľkej časti obyvateľov a obyvateliek Bratislavy”. Na jej status už reagoval aj samotný primátor Bratislavy, Matúš Vallo, ktorý prisľúbil promptné vyriešenie problému. 

https://www.facebook.com/plavakova/photos/a.122042479210217/348606643220465/?type=3

 

Čo sa týka rovnakého nápisu, ktorý už z mosta Lafranconi zmizol, stránka Bratislava bez náckov odhalila identitu autora. Malo by tak ísť o Olivera Š., ktorý si hovorí “CHOSE”. Odhalil sa príspevkami na Instagrame, kde vidno ako z mosta zlieza v mikine, v ktorej pózuje aj na svojom neanonymnom profile na Facebooku. 

https://www.facebook.com/bratislavabeznackov/posts/1767833643357913

 

zdroj: Lucia Plaváková Facebook

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “V uliciach Bratislavy sa opäť objavil nenávistný nápis. Primátor Vallo to bude okamžite riešiť!”