V uliciach Bratislavy sa opäť objavil nenávistný nápis. Primátor Vallo to bude okamžite riešiť!

V posledných rokoch sa napätie medzi komunitou LGBT+ a ich odporcami stupňuje. Komunita protestami žiada o rovnosť práv a odporcovia si stále presadzujú svoje dalo by sa povedať homofóbne názory. Na bratislavskom moste Lafranconi už teraz známy páchateľ nasprejoval nápis F*CK LGBT.

Ten sa s pomocou primátora Matúša Valla odstránil no v uliciach pribudol rovnaký nápis no v inej lokalite. Informovala o tom poslankyňa za Progresívne Slovensko, Lucia Plaváková, prostredníctvom Facebooku.

Neakceptovateľný útok na komunitu

“Na Brnianskej ulici, kadiaľ každé ráno vozím dcérku do škôlky. Neznámy páchateľ ho napísal cez dúhové farby namaľované na stene pri jednej z najfrekventovanejších tepien v Bratislave,” napísala rozhorčená Plaváková. Zároveň informovala o tom, že mestu poslala podnet na odstránenie tohto nenávistného nápisu z frekventovanej ulice. Považuje to tak za útok voči “veľkej časti obyvateľov a obyvateliek Bratislavy”. Na jej status už reagoval aj samotný primátor Bratislavy, Matúš Vallo, ktorý prisľúbil promptné vyriešenie problému. 

NÁPIS “FUCK LGBT” OPÄŤ V ULICIACH BRATISLAVYPo tom čo bol nápis FUCK LGBT vďaka primátorovi Matúšovi Vallovi…

Gepostet von Lucia Plaváková • Progresívne Slovensko am Montag, 5. Oktober 2020

 

Čo sa týka rovnakého nápisu, ktorý už z mosta Lafranconi zmizol, stránka Bratislava bez náckov odhalila identitu autora. Malo by tak ísť o Olivera Š., ktorý si hovorí “CHOSE”. Odhalil sa príspevkami na Instagrame, kde vidno ako z mosta zlieza v mikine, v ktorej pózuje aj na svojom neanonymnom profile na Facebooku. 

LOVE LGBT – FCK HOMO/TRANSPHOBIAIste si pamätáte nenávistný nápis na jednom z pilierov mosta Lafranconi, ktorý dal…

Gepostet von Bratislava bez náckov am Samstag, 3. Oktober 2020

 

zdroj: Lucia Plaváková Facebook