81 ročný muž spieval pod nemocničným oknom serenádu svojej chorej manželke. Nemohli sa spoločne stretnúť

Namiesto klasickej návštevy, sa 81 ročný muž  z Talianska, rozhodol zaspievať serenádu pre svoju chorú manželku spoza jej nemocničného okna. Kvôli prudkému nárastu chorých v krajine boli návštevy v nemocniciach obmedzené na minimum. Potvrdených bolo v Taliansku doteraz viac ako 1,18 milióna prípadov a 45 299 úmrtí. V súlade s predpismi je vstup do nemocnice vyhradený iba pre pacientov a zdravotnícky personál. Pozrite sa na dojímavý výkon Bozziniho vo videu:

Stefano Bozzini (81) vytiahol stoličku pred nemocnicou v Castel San Giovanni, v meste v severnej talianskej oblasti Emilia-Romagna. Bol vyzbrojený svojou harmonikou, s ktorom začal hrať niekoľko piesní pre svoju manželku Carlu Sacchi, s ktorou je ženatý už 47 rokov. Svoju krátku hudobnú zostavu začal piesňou z filmu Španielske oči (Engelbert Humperdinck). Bozziniho syn Maurizio svojho otca natočil pri tom, ako hral na nádvorí nemocnice. V pozadí je počuť okoloidúceho človeka, ktorý zakričal „bravo“.

Stefano Bozzini Serenades Wife 2Zdroj: Valerio Marangon/Facebook

Aj keď nemocnica podľa CNN nelieči pacientov trpiacich koronavírusom, aj napriek tomu má zavedené prísne pravidlá týkajúce sa návštevníkov z dôvodu celonárodných obmedzení v dôsledku pandémie. Jeden obdivovateľ zdieľal video na svojom Facebooku a napísal: „Ahoj Maurizio, to, čo ste urobili pre mamu, bolo krásne gesto a tiež veľmi emotívne. Chcem sa oň podeliť so všetkými svojimi priateľmi.“Ako informovala talianska tlačová agentúra ANSA, Bozzini predtým slúžil v alpskej horskej pechote. Jeho akordeónové schopnosti boli známe už počas jeho pracovnej služby, dokonca sa mu vtedy hovorilo „alpský Gianni Morandi“.

Stefano Bozzini Serenades Wife 3Zdroj: Valerio Marangon/Facebook

Taletovaný hudobník prezradil: „Na zhromaždeniach alpských vojsk v Taliansku ma vždy požiadajú, aby som hral, a ja sa nikdy nebránim. Presne tam som sa zoznámil aj so svojou manželkou “ Dvojica sa zosobášila v roku 1973. Po strate jedného z ich potomkov, prestal Bozzini na chvíľu hrať. Teraz však opäť hrá na večierkoch svojich priateľov, na dedinských slávnostiach a v domovoch dôchodcov.

Zdroj: unilad.co.uk