Ďalší významný činiteľ vracia prezidentke vyznamenanie. Podieľal sa na vzniku SR a teraz uveril hoaxom!

Len prednedávnom sme Vás informovali o tom ako primárka z Národného ústavu detských chorôb vrátila prezidentke svoje vyznamenanie. Dôvodom mal byť jej nesúhlas s celoplošným testovaním a všeobecne s postupom vlády či kompetentných v ohľade na prebiehajúcu pandémiu.

Pridáva sa k nej aj Arpád Matejka (81), ktorý svoje vyznamenanie získal za to, že sa podieľal sa na vzniku Slovenskej republiky. Prezidentke tak adresoval otvorený list, kde nesúhlasí s čipovaním, ktoré sa podľa jeho slov pripravuje s očkovaním.

Donedávna som bol slobodným občanom

Arpád Matejka je bývalým poslancom NR SR za Mečiarove HZDS, ktorému bolo 26. októbra 1998 udelené vyznamenanie Radu Andreja Hlinku 1. triedy. Toto vyznamenanie sa udeľovalo tým, ktorí sa mimoriadnym spôsobom zaslúžili o vznik samostatnej Slovenskej republiky. Avšak Matejka sa rozhodol tot vyznamenanie prezidentke vrátiť a svoje dôvody opisuje v otvorenom liste zo 4. Novembra.

V ňom opísal, že doteraz žil ako slobodný občan no to sa skončilo tým, keď mu „bolo ako dôchodcovi znemožnené ráno vstúpiť do predajne potravín za účelom nákupu základných potrieb pre život“. To však nie je možné, keďže 81-ročný bývalý politik patril do skupiny, ktorá sa otestovať nemusela a v tomto prípade pre neho platí výnimka zo zákazu vychádzania.

Uveril hoaxom

„Nesúhlasím ani s tým, aby poslanci ústavnej väčšiny svojimi sociálnymi a protinárodnými zákonmi siahali na moje sociálne práva a obmedzovali moje právo na slobodu prejavu, zhromažďovania a pohybu na základe nezmyselných nariadení za to, že som využil svoje právo nezúčastniť sa dobrovoľného testovania a následného očkovania s pripravovaným čipovaním, čím sa zásadne porušuje moje ústavné právo v mierovej dobe,“ opísal svoju nespokojnosť v otvorenom liste.

Zdá sa tak, že naletel a uveril hoaxom či dezinformáciám, ktoré sa šíria internetom. Takto ladené konšpiračné teórie verejne šíri napríklad aj strana Mariána Kotlebu – ĽSNS.

View this post on Instagram

Po rokovaní s premiérom Igorom Matovičom som uvítala, že vláda ide zaviesť testovanie na hraniciach, bez ktorého by vynaložené úsilie u nás doma nemalo zmysel. V súlade s hlasmi odborníkov považujem za dobré tiež umožnenie testovania zadarmo v mobilných odberných miestach pre každého, kto bude chcieť. Rovnako vnímam aj to, že bude pravidelné testovanie v nemocniciach, zariadeniach pre seniorov a v kritickej infraštruktúre, pretože to sú práve tie služby a tí ľudia, ktorých teraz musíme chrániť najviac. Rozumným krokom je aj prehodnotenie ďalšieho kola plošného testovania len na okresy s vyššími počtami infikovaných. Premiéra som požiadala, aby venovali zvýšenú pozornosť nemocniciam, pretože situácia v nich je zložitá až kritická a potrebujeme výraznejšie pridať v manažmente pacientov aj zdravotného personálu. Lekári, lekárky a celý zdravotný personál sú tí, ktorí boj s vírusom odvádzajú v prvej línii a musíme im maximálne pomôcť. Verím, že prijímané opatrenia pomôžu situáciu zvládnuť. Je však potrebné, aby sme tomu napomohli my všetci vlastnou zodpovednosťou a opatrnosťou pri svojich sociálnych kontaktoch. Cieľ máme spoločný, ochrániť životy a zdravie čo najviac našich občanov. #zuzanacaputova #vasazuzana #prezidentka #igormatovic #uradvlady #prezidentskypalac #covid_19 #pandemia #testovanie #slovensko #slovakia

A post shared by Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova) on

zdroj: zive.aktuality.sk