Matovič odkazuje: Od pondelka sa otvárajú divadlá, kiná, fitness centrá aj kostoly. Pandemická komisia schválila Matovičov návrh

Dnes (13. novembra) zverejnil premiér Igor Matovič dlhý status, v ktorom píše o ďalšej Sulíkovej sabotáži. Práve Sulík už neraz kritizoval Matovičove návrhy a inak tomu nebolo ani teraz. Počas utorkového (10. novembra) stretnutia so zástupcami fitness centier, cirkvi či gastroprevádzok čakal od nich spoluprácu. Matovič im tak navrhol zorganizovať komunitné testovanie, kde by sa otestovali návštevníci či klienti týchto prevádzok a miest a na základe negatívneho testu by ich mohli aj navštevovať. Práve aj tento plán sa stal terčom kritiky lídra SaS. Čo sa teda v najbližších dňoch zmení?

“Bohužiaľ, Richard Sulík, vyhlásil plán na Komunitné testovanie za hlúposť a tým celý tento projekt – s cieľom otvoriť všetky dotknuté prevádzky od 30. novembra – definitívne pochoval,” okomentoval v statuse Sulíkovú “sabotáž” premiér. Počas posledného novembrového víkendu by tak vyššie spomenuté prevádzky pomohli s komunitným testovaním tým, že by poskytli priestori a dobrovoľníkov na testovanie. O zdravotníkov či materiál by sa postaral štát. Od toho sa však upustilo a Matovič tak prišiel s novým plánom. 

Nielen z chleba je človek živý

Premiér tak pandemickej komisii navrhol to, že by sa kiná, divadlá, kostoly či fitness centrá otvorili už od budúceho pondelka (16. novembra) ale iba v obmedzenej kapacite. O pár hodín na to už víťazoslávne pridal status, že mu jeho návrh v komisii prešiel.

“Takže moje návrhy boli práve na Pandemickej komisii schválené: 1) od pondelka otvorené divadlá, kiná a kostoly s maximálnou kapacitou 50%, 2) fitness a plavárne, max. 6 osôb, 15m2/os, 3) spustená Slovenská hokejová liga a 1. futbalová liga, zatiaľ bez divákov, #NielenZChlebaJeČlovekŽivý,” oznámil na Facebooku premiér.

Takže moje návrhy boli práve na Pandemickej komisii schválené:

1) od pondelka otvorené divadlá, kiná a kostoly s…

Uverejnil používateľ Igor Matovic Piatok 13. novembra 2020

 

 

Odkaz Sulíkovi

V závere dlhého statusu, kde sa sťažuje na Sulíkov prístup dokázal aj toto: “Samozrejme naďalej platí môj verejný prísľub Sulíkovi, že ak príde do nedele s plánom, ktorý zníži do 30. novembra 7-dňový kĺzavý median na Slovensku pod 500 (čo som chcel práve mojim plánom Komunitného testovania dosiahnuť) … okamžite mu prenechám vedenie nášho boja s Covid-19. Realisticky sa však obávam, že žiadny taký plán SaSka ani Sulík nemá a ani nebude mať, lebo ak zavrhol masívne testovanie, tak mu v talóne zostáva len lockdown a to je presný opak toho, čo ľuďom sľubuje. Obávam sa, že sa miesto plánu, ako to dosiahnuť, uchýli k spochybňovaniu konzília („tlachaniny bez akýchkoľvek dát“) a k spochybňovaniu samotného 7-dňového medianu.”

 

OTVÁRAME DIVADLÁ, KINÁ A KOSTOLY
… alias Sulíkova pasca

Zrejme ste postrehli, že som stredu strávil rokovaniami so…

Uverejnil používateľ Igor Matovic Piatok 13. novembra 2020