Napriek prísnym opatreniam má Kollár v nemocnici neustále návštevy. Sestričky musia jeho priateľkám robiť čaj!

Ešte  24. októbra mal Boris Kollár vážnu dopravnú nehodu. Okrem šoféra a člena ochranky s ním v aute sedela maskérka a Miroslava Fabušová. Tú mal počas zákazu vychádzania viesť z Dunajskej Lužnej do lekárne v hlavnom meste. Práve vďaka duchaprítomnosti šoféra a ochranky mu bola okamžite podaná adekvátna zdravotná starostlivosť.

Po zhodnotené jeho zdravotného stavu mu museli okamžite operovať krčný stavec. Z operácie a zranení sa zotavuje v nemocnici, kde v rámci výnimky môže prijímať návštevy. To sa však nepačí zdravotným sestrám, ktoré sa na Kollára a jeho priateľky sťažovali.

Dovoľovali si viac ako mohli

O Borisa Kollára sa v nemocnici 24 hodín denne starajú špecializované zdravotné sestry, ktoré musia strpieť jeho časté návštevy. Aj napriek epidemiologickému stavu v krajine dostal Kollár výnimku a môže prijímať návštevy neobmedzene. To sa však stalo kameňom úrazu pre zdravotné sestry, ktoré sa o neho starajú.

Kollárové priateľky údajne nenosia žiadne ochranné pomôcky a od sestier požadujú veci mimo ich náplne práce. Návštevy mali dokonca použiť aj osobné poháre, príbor či chladničku nachádzajúcu sa v miestnosti sestier. 

 

Kollárov prvý príhovor po nehode:

 

Sestrám hrozili výpoveďou

„Nastali tu trochu strety medzi priateľkami Kollára a sestričkami. Došlo aj k výmenám názorov,“ potvrdil pre SME jeden z lekárov. Podľa informácii denníka však sestrám malo vedenie pohroziť vyhadzovom či odobratím vianočných príspevkov v prípade podania sťažnosti. Poslednou kvapkou pre sestry bol incident, keď sa jedna s Kollárových priateliek sťažovala, že jej sestra už 2 hodiny nedoniesla čaj.

Výsledkom bola výmena názorov, keďže zdravotná sestra sa ohradila, že to nie je v jej náplni práce. „Čajová aféra predsedu veľmi mrzí, ale po nehode máva dni, keď celkový stav a bolesti akceptuje dobre, no niekedy je to na psychiku ťažké a necíti sa najlepšie, to bolo aj v tom prípade,“ vyjadrila sa pre SME Kollárová hovorkyňa, Linda Tribusová.