Napriek prísnym opatreniam má Kollár v nemocnici neustále návštevy. Sestričky musia jeho priateľkám robiť čaj!

Ešte  24. októbra mal Boris Kollár vážnu dopravnú nehodu. Okrem šoféra a člena ochranky s ním v aute sedela maskérka a Miroslava Fabušová. Tú mal počas zákazu vychádzania viesť z Dunajskej Lužnej do lekárne v hlavnom meste. Práve vďaka duchaprítomnosti šoféra a ochranky mu bola okamžite podaná adekvátna zdravotná starostlivosť.

Po zhodnotené jeho zdravotného stavu mu museli okamžite operovať krčný stavec. Z operácie a zranení sa zotavuje v nemocnici, kde v rámci výnimky môže prijímať návštevy. To sa však nepačí zdravotným sestrám, ktoré sa na Kollára a jeho priateľky sťažovali.

Dovoľovali si viac ako mohli

O Borisa Kollára sa v nemocnici 24 hodín denne starajú špecializované zdravotné sestry, ktoré musia strpieť jeho časté návštevy. Aj napriek epidemiologickému stavu v krajine dostal Kollár výnimku a môže prijímať návštevy neobmedzene. To sa však stalo kameňom úrazu pre zdravotné sestry, ktoré sa o neho starajú.

Kollárové priateľky údajne nenosia žiadne ochranné pomôcky a od sestier požadujú veci mimo ich náplne práce. Návštevy mali dokonca použiť aj osobné poháre, príbor či chladničku nachádzajúcu sa v miestnosti sestier. 

 

Kollárov prvý príhovor po nehode:

 

Sestrám hrozili výpoveďou

„Nastali tu trochu strety medzi priateľkami Kollára a sestričkami. Došlo aj k výmenám názorov,“ potvrdil pre SME jeden z lekárov. Podľa informácii denníka však sestrám malo vedenie pohroziť vyhadzovom či odobratím vianočných príspevkov v prípade podania sťažnosti. Poslednou kvapkou pre sestry bol incident, keď sa jedna s Kollárových priateliek sťažovala, že jej sestra už 2 hodiny nedoniesla čaj.

Výsledkom bola výmena názorov, keďže zdravotná sestra sa ohradila, že to nie je v jej náplni práce. „Čajová aféra predsedu veľmi mrzí, ale po nehode máva dni, keď celkový stav a bolesti akceptuje dobre, no niekedy je to na psychiku ťažké a necíti sa najlepšie, to bolo aj v tom prípade,“ vyjadrila sa pre SME Kollárová hovorkyňa, Linda Tribusová.

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Napriek prísnym opatreniam má Kollár v nemocnici neustále návštevy. Sestričky musia jeho priateľkám robiť čaj!”