Poslankyňa za OĽaNO nemohla dýchať v rúšku. Zo smiechom si ho dala dole aby sa mohla “vydýchať”!

Nosenie rúšok sa zo dňa na deň stalo súčasťou našich dní ešte v marci, keď sa koronavírus začal rozširovať aj na Slovensku. Nemusí to byť však pre každého príjemná činnosť no vie pomôcť v ochrane pred nákazou. Sťažené dýchanie v rúšku môžu pociťovať napríklad astmatici no ale aj ľudia bez akýchkoľvek dýchacích ťažkostí. Problémom môže byť napríklad materiál či hrúbka rúška. S týmto problémom sa stretla aj poslankyňa Romana Tabák (OĽaNO), ktorá kvôli rúšku nedokázala začať rozpravu k zákonu o zvyšovaní cien za tabakové výrobky.

Romana Tabák pred parlamentom ešte nevystupovala a hneď pri svojom prvom raze si spôsobila „trapas“.

Schôdzu parlamentu viedol Milan Laurenčík, ktorí je podpredsedom parlamentu. Ten ju napomenul aby išla bližšie k mikrofónu pretože ju nie je počuť. Ona svižne poznamenala, že to bude asi rúškom. Na oplátku sa opýtala či si rúško nemôže dať dole na čo jej Laurenčík odpovedal, že by jej hrozila pokuta 1650€. “To je moc veľa,” poznamenala poslankyňa na margo výšky pokuty. 

“Veľmi zle sa dýcha v tomto rúšku,” priznala poslankyňa, ktorá stále nezačala rozprávať k téme. Popritom si neustále naprávala rúško. O malú chvíľu na to so slovami, že sa musí vydýchať si so smiechom čupla pod pult, kde si dala dole rúško. V parlamente sa tak spustil smiech a poslankyni jej kolegovia doniesli nové rúško a vodu. “Asi je moc hrubé,” okomentovala rúško, ktoré si dala dole. Po tomto všetkom sa tak konečne dostala k meritu veci a k tomu prečo sa tam poslanci vôbec stretli.

 

Celé incident si môžete pozrieť tu:

 

zdroj: tv.pravda.sk