Matovič o vyjadrení opozície k Lučanského stavu: “Robiť z tejto osobnej tragédie politickú tému je prejavom absolútnej bezcitnosti.”

Včera obletela celý internet správa o pokuse o samovraždu bývalého prezidenta Policajného zboru. Ten momentálne leží v nemocnici v kritickom stave pripojený na prístrojoch potom ako sa v cele pokúsil obesiť na teplákovej bunde. K nešťastnému incidentu sa vyjadrili aj opozičné strany Smer-SD a Hlas-SD.

Obuli sa hlavne do iniciatívy premiéra Igora Matoviča očistiť náš skorumpovaný štát. K tragédii ale aj k vyhláseniu opozície ja vyjadril aj samotný premiér.

 

 

Prípad prešetrí ministerka spravodlivosti

Premiér vo svojom statuse vyjadril ľútosť nad spomínaným incidentom súcit rodine a blízkym. Matovič už poveril aj ministerku spravodlivosti, Máriu Kolíkovú, aby celý prípad prešetrila. Chce dosiahnuť to, že ak niekto zlyhal a v dôsledku toho sa stala táto tragédia, nebude chránený. Sám tvrdí, že ak to bude potrebné, pri náznakoch akejkoľvek pochybnosti budú zodpovední postavení mimo službu. Matovič tak chce rodine a blízkym sprostredkovať “bleskurýchle a poctivé odpovede na všetky otázky”.

 

 

“Robiť z tejto osobnej tragédie politickú tému, o čo sa pokúšajú niektorí opoziční politici, je prejavom absolútnej bezcitnosti voči rodine a prekročením všetkých hraníc politickej komunikácie. Ja sa k tomu za žiadnych okolností neznížim. Buďme, ľudia, prosím,” vyzval opozíciu Matovič. Na záver svojho statusu iba podotkol to, že z tragédie bývalého policajného prezidenta bude mať úžitok iba “mafia, ktorá mala strach, že proti nej bude svedčiť”.

zdroj: Igor Matovič Facebook