Matovič odhalil správy s Lučanským: “Neviem posúdiť skutky, z ktorých bol obvinený, to už zrejme nikto nevyšetrí.”

Začiatkom tohto týždňa sa v médiách objavila smutná správa o pokuse o samovraždu bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského. Ten sa vo väzbe mal pokúsil obesiť teplákovou bundou a následne bol prevezený do nemocnice, kde bol pripojený na prístrojoch v kritickom stave. Včera (30. decembra) ako prvá jeho smrť oznámila bývalá ministerka vnútra, Denisa Saková. K prvotnému incidentu sa vyjadrili strany Smer aj Hlas útočiac na vládu Igora Matoviča, ten im však úder vrátil. Neskôr po smrti Lučanského sa premiér vyjadril aj na jeho osobu pričom odtajnil časť ich konverzácie!

 

Odtajnená konverzácia

Vo svojom statuse vyjadril Matovič úprimnú sústrasť. Chcel tak patrične za skutkami Lučanského urobiť bodku, keďže sa jeho skutky už pravdepodobne nevyšetria. Avšak premiér vyzdvihol Lučanského ako dobrú zmenu po policajnom prezidentovi Gašparovi, ktorý ťahal nitky s nitrianskou mafiou.

“V správach, ktoré mám s ním v telefóne, som ho nabádal nech ide pokrku každému bez rozdielu … “a co sa tyka nasich – len v pohode do nich hlava nehlava, nikto mi za to nestoji, aby som ich kryl – ani Vam,)”. V inej správe som ho požiadal o stretko, lebo ma zaujímal pohľad z druhej strany na chystanú policajnú reformu,” priznal Matovič.

 

Igor Matovič sa však vyjadril, že obvinenie a väzba Lučanského bola pre neho prekvapením. No aj napriek tomu dôveroval elitným vyšetrovateľom, prokuratúre aj súdu, ktorá na všetko dohliadala. Reagoval aj na odstúpenie Milana Ivana, generálneho riaditeľa Zboru väzenskej a justičnej správy, ktorý zastával túto funkciu dlhé roky. Podľa premiéra bol tento krok Ivana správny. 

Milan Lučanský zomrel. Je mi to veľmi ľúto a vyjadrujem úprimnú sústrasť jeho rodine.

Neviem posúdiť skutky, z ktorých…

Uverejnil používateľ Igor Matovic Streda 30. decembra 2020