Na ceste do lyžiarskeho strediska Skalka sa tvoria kolóny. Kremnická polícia cestu uzavrela!

Na Slovensku ešte do 10. januára platí Vianočný lockdown, ktorý zahŕňa aj zákaz vychádzania. Mnohí ľudia však využívajú výnimku, kedy môžu vyjsť z domu s cieľom prechádzky v prírode. Naše hory sú tak v týchto časoch zaplavené lyžiarmi ale aj pešími turistami.

Prednedávnom sme Vás informovali o situácii na Štrbskom plese, kde sa “hemžia” veľké množstva ľudí dokonca aj bez rúšok. Kolaps zažíva aj lyžiarske stredisko Skala, kde sa na prístupovej ceste tvoria obrovské kolóny. Podľa informácii Polície SR tam kremnická polícia túto cestu už uzavrela.

Namiesto zákazu vychádzania lyžovačka

“Takto to aktuálne vyzerá cestou do lyžiarskeho strediska Skalka pri Kremnici. Cesta doslova praská vo švíkoch a autá stoja vo viac ako kilometrovej kolóne. V týchto chvíľach je cesta takmer neprejazdná, tentokrát však nie kvôli zlým poveternostným podmienkam, ale návalu turistov. Situácia na ceste je kritická a policajti z Kremnice sú nútení cestu na Skalku uzavrieť, aby tým predišli prípadným kolíziám a ohrozeniu návštevníkov,” informuje na svojom Facebooku Polícia SR – Banskobystrický kraj. Na priložených fotografiách môžete vidieť kolóny áut, ktoré sa tentokrát netvoria kvôli nehostinnému počasiu či nehodám ale práve kvôli nezodpovednosti ľudí. Tí si namiesto dodržiavania zákazu vychádzania chceli ísť zalyžovať. Žiaľbohu, podobný nápad malo očividne aj množstvo iných ľudí.

 

KREMNICKÁ POLÍCIA UPOZORŇUJE, CESTA NA SKALKU SA UZATVÁRA☝️

Takto to aktuálne vyzerá cestou do lyžiarskeho strediska…

Uverejnil používateľ Polícia SR – Banskobystrický kraj Štvrtok 31. decembra 2020

 

 

Ľudia v komentároch výstižne a trefne popísali vzniknutú situáciu:

 

Zdroj: facebook.com/KRPZBB

 

Zdroj: facebook.com/KRPZBB

 

Zdroj: facebook.com/KRPZBB

 

Zdroj: facebook.com/KRPZBB

 

Zdroj: facebook.com/KRPZBB

 

Zdroj: facebook.com/KRPZBB