Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 podstúpila už aj prezidentka. Nasledovali aj členovia vlády!

Včera v podvečer sa na Slovensku začalo s vakcináciou proti ochoreniu Covid-19. Ako prvý bol zaočkovaný profesor Vladimír Krčméry a nasledovali aj odborníci z pandemickej komisie či členovia konzília odborníkov. Dnes (27. december) sa od 10:00 dala zaočkovať aj prezidentka Zuzana Čaputová. Následne sa proti koronavírusu dali zaočkovať aj ministri a členovia vlády. Priamy prenos z očkovania prezidentky a členov vlády si môžete pozrieť na konci článku.

 

Vakcína je zdrojom sporov

“Som presvedčená, že tak, ako sme dokázali vakcináciou poraziť mnohé smrteľné choroby v minulosti, dokážeme aj dnes ochrániť naše životy pred ochorením Covid-19. Nech túto záverečnú skúšku v boji s vírusom zvládneme úspešne a naše odriekanie počas pandémie nevyjde nazmar,” napísala na svoj Facebook hlava štátu.

Vo svojom statuse sa zmienila aj o tom, že po internete kolujú mnohé dezinformácie. Želá si tak aby vnímanie vakcíny ako niečoho nového neslúžila na rozdeľovanie spoločnosti a nebola zdrojom sporov. 

 

V najťažšej chvíli celej pandémie prichádza najdôležitejšia správa – prvá várka vakcíny je dostupná aj na Slovensku….

Uverejnil používateľ Zuzana Čaputová Nedeľa 27. decembra 2020

 

 

Okrem prezidentky bol zaočkovaný minister školstva Branislav Gröhling, minister práce Milan Krajniak, podpredseda NR SR Gábor Grendel, minister životného prostredia Ján Budaj ale aj ministerka spravodlivosti Mária Kolíková či ministerka kultúry Natália Milanová. Vakcináciu proti ochoreniu Covid-19 podstúpil aj Maroš Šefčovič, ktorý bol súperom Čaputovej v prezidentských voľbách.

 

Zdroj: instagram.com/branislavgrohling

 

Zdroj: instagram.com/branislavgrohling

 

Zdroj: instagram.com/milan.krajniak

 

Také slabšie štipnutie 😉
Spustením očkovania proti korona vírusu sme spravili veľký krok k víťazstvu nad ochorením…

Uverejnil používateľ Andrej Doležal – minister dopravy a výstavby SR Nedeľa 27. decembra 2020

Uverejnil používateľ Maroš Šefčovič Nedeľa 27. decembra 2020

 

Priamy prenos z očkovania:

Uverejnil používateľ Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky Nedeľa 27. decembra 2020