Pre konflikt s Kollárom prišla o miesto námestníčka pre ošetrovateľstvo. Kollár však tvrdí, že výpoveď podala sama a nie kvôli nemu!

Určite si pamätáte na aféru s Kollárovými návštevami v Nemocnici sv. Michala v Bratislave.  Tam sa zotavoval po októbrovej dopravnej nehode, ktorá tiež vzbudila vlnu kritiky. Aj napriek zákazu mal Kollár v nemocnici akúsi výnimku a pravidelne ho navštevovali jeho známe. Práve kvôli návštevám, ktoré si svojvoľne chodili do sesterskej kuchynky či nenosili ochranné pomôcky, sa s Kollárom pochytila vrchná sestra. Pri hádke mala byť aj námestníčka pre ošetrovateľstvo, ktorá teraz prišla o prácu.

 

Nebola vyhodená ale odvolaná

V tomto spore sa riaditeľ nemocnice, Branislav Delej, vyjadril tak, že z neho nebude vyvodzovať žiadne dôsledky a nedôjde k žiadnemu vyhadzovu. No ako informuje portál cas.sk, zmeny aj napriek tomu nastali. „Námestníčka pre ošetrovateľstvo nebola vyhodená, ale odvolaná zo svojej pozície. Ide o manažérske rozhodnutie riaditeľa nemocnice, ktoré je výsledkom dlhodobých procesov. Sestričke bolo ponúknutých niekoľko alternatív, ktoré sa rozhodla neprijať, následne požiadala o ukončenie pracovného pomeru dohodou k 31. decembru 2020. Uvedené personálne zmeny nijakým spôsobom nesúvisia s hospitalizáciou p. Kollára,“ vysvetlil Petar Lazarov, hovorca ministerstva vnútra, pod ktoré nemocnica spadá.

 

 

Na nemocnicu sa podal podnet

V súvislosti s touto udalosťou sa Nadácia Zastavme korupciu (NZK) rozhodla podať podnet na Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave a Ministerstvo vnútra SR. Podnet na Nemocnicu sv. Michala podávajú z dôvodu návštev, ktoré prijímal predseda NR SR, Boris Kollár. Riaditeľka nadácie, Zuzana Petková, tvrdí, že počas zákazu návštev v nemocniciach sa kvôli Kollárovým návštevám spáchali priestupky. Poskytovateľ zdravotnej starostlivosti tak od 30. októbra mala zabezpečiť zákaz návštev s jedinou výnimkou. Výnimkou malo byť návšteva kňazom za účelom pomazania ťažko chorých. Podľa vyhlášky boli zakázané aj návštevy umierajúcich pacientov. 

 

 

K celej situácii ohľadom vyhadzovu námestníčky pre ošetrovateľstvo sa vyjadril aj samotný Kollár. „Nie je to pravda. Pani námestníčka nebola pri našej hádke a nebola prepustená. Sama dala výpoveď a určite nie kvôli mne, čiže moja osoba nemá nič spoločné s jej vlastným odchodom,“ nechal sa počuť Boris Kollár. 

zdroj :tvnoviny.sk