Nové odporúčania od ministra zdravotníctva. Na niektorých miestach je dobré vymeniť rúško za…

Tento týždeň začal 9-dňový celoplošný skríning Slovákov, ktorý má preveriť epidemiologickú situáciu v našej krajine. Pre ľudí s negatívnym výsledkom sa tak od 27. januára do istej miery uvoľnia opatrenia. Minister zdravotníctva sa v relácii Rádia Expres vyjadril k aktuálnej situácii aj opatreniam. Priznal aj to, že na niektorých miestach Vás už v rámci vlastnej bezpečnosti rúška neochránia.

 

Rúško vymeňte za respirátor

“Tak, aby sme sa mohli dostať a rešpektovať ten Covid automat, tak my potrebujeme, samozrejme, oveľa viac začať testovať aj s vzhľadom na ten nový variant vírusu, ktorý tu je,” povedal Krajčí s tým, že na novú mutáciu nezaberajú terajšie karanténne opatrenia.

 

Práve z obavy premnoženia britskej mutácie odporučil aj používanie respirátorov typu FFP2. Nová mutácia je tak oveľa infekčnejšia a reprodukčné číslo je pri nej vyššie. “Práve na miesta, kde budú v kontakte s ďalšími ľuďmi, určite do hromadných prostriedkov atď,” odporučil Krajčí. V niektorých európskych krajinách je nosenie respirátorov štandardom no u nás sa to zatiaľ pohybuje v rozmedzí odporúčania.

 

Celú reláciu Braňa Závodského s Marekom Krajčí si môžete pozrieť tu:

 

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Nové odporúčania od ministra zdravotníctva. Na niektorých miestach je dobré vymeniť rúško za…”