Podľa Remišovej Pellegrini prerazil dno slovenskej politiky: ,,Spojenie Pellegrini, Fico, Kotleba by bolo pre Slovensko nešťastím.“

Veronika Remišová, ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, sa rozhodla uverejniť reakciu na informáciu, podľa ktorej má Peter Pellegrini zbierať podpisy na refrendum priamo na testovacích miestach, ktoré slúžia na vyhľadávanie chorých Slovákov, ktorí by mohli šíriť koronavírus v domácnosti, na pracovisku, či na verejnom priestranstve.

Pre TA3 sa Pellegrini vyjadril: „Predpokladám, že nielen my, ale aj ostatné strany či občianske združenia využijú to, že ľudia budú musieť stáť hodiny v rade na testovanie, aby sme zbierali podpisy.“ Podľa jeho názoru by sa týmto spôsobom vyzbieral potrebný počet hlasov v naozaj krátkom čase.

Informáciu prezradil sám Pellegrini po dnešnom rokovaní vlády, na ktorom sa rozhodlo o celoplošnom testovaní, ktoré bude prebiehať v najbližších dňoch. Peter Pellegrini chce počas týchto dní zbierať podpisy na predčasné ukončenie volebného obdobia aktuálnej vlády. Pellegrini zároveň potvrdil, že zber podpisov neuskutočnia v prípade, ak vláda príjme rozumný kompromis, ktorý bude stáť na racionálnych základoch ako napríklad testovanie najpostihnutejších regiónov Slovenska.

Remišová podotkla, že Pellegrini týmto činom prerazil dno slovenskej politiky, čo dokazuje, že spojenie Pellegrini, Fico, Kotleba by bolo pre Slovensko skutočným nešťastím.

Peter Pellegrini sa chystá zneužívať zdravotnú starostlivosť a vyhľadávanie chorých ľudí, ktorí môžu nebezpečný vírus…

Uverejnil používateľ Veronika Remišová Nedeľa 17. januára 2021

foto: Veronika Remišová Facebook / peter_pellegrini – Instagram