Prepískli to? Ku kontroverznej časti zábavnej šou s ministerkou spravodlivosti sa vyjadrila aj RTVS!

Uplynulú nedeľu sa v diskusnej relácii Na telo stretol bývalý predseda vlády, Peter Pellegrini, spolu s ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou. Okrem iného však Pellegrini kritizoval Kolíkovej účinkovanie v zábavnej šou RTVS s názvom Pumpa.

Šou sa zameriava na politickú satiru a tak sa v každej novej časti riešia aktuálne udalosti z tejto oblasti. V minulotýždňovej časti sa Kolíková vyjadrovala aj k smrti bývalého policajného prezidenta Lučanského. Práve jej vyjadrenie urobilo medzi občanmi ale aj politikmi obrovský rozruch. K celej kauze sa vyjadrilo aj samotné RTVS!

“Kuciak ani Palach to nebol,” tieto slová odzneli z úst ministerky spravodlivosti v zábavnej šou. Okrem kritiky od verejnosti si ju slovne podal aj Peter Pellegrini v diskusii Na telo. Deň na to podala k celej “ošemetnej” situácii vyjadrenie aj RTVS. Hneď na začiatku tak ozrejmili, že zábavná šou sa upriamuje hlavne na politickú satiru a s tým spojené aktuálne témy v oblasti politiky. Potvrdili aj to, že o humore sú oboznámení všetci účinkujúci a rovnako dostanú k dispozícii aj scenár.

 

 

Ospravedlnenie divákom

“Jej účinkovanie bolo spojené s aktuálnymi témami, ktoré rezonujú medzi verejnosťou. K aktuálnym témam patrí aj tragická udalosť smrti generála Milana Lučanského. RTVS si uvedomuje, že táto udalosť polarizuje spoločnosť a tento fakt bol znázornený aj ústrednými postavami seriálu, ktoré reprezentovali oba názorové póly. Téma bola hereckými protagonistami prezentovaná argumentačne vyvážene.

Úmyslom RTVS nebolo v žiadnom prípade dehonestovať osobu generála Milana Lučanského ani jeho tragické úmrtie. RTVS sa ospravedlňuje divákom, ktorých sa vyjadrenia, ktoré odzneli v sobotnej epizóde, dotkli,” napísalo RTVS vo svojom stanovisku. 

Konečný názor je na divákovi

Okrem samotnej RTVS sa k vyjadreniu pripojil aj producent a režisér relácie Pumpa, Peter Begányi. Ozrejmil, že pozvanie ministerky spravodlivosti vyplynulo z dramaturgie relácie, keďže v posledných dňoch bolo v politike jej meno často skloňované.

“Ako všetci hostia relácie, aj pani ministerka dostala priestor prezentovať svoje osobné názory a postoje bez cenzorského zásahu,” doplnil Begányi. Poznamenal aj to, že sa reláciu snažia držať názorovo vždy vyváženú s tým, že názor na spomínané témy vždy nechávajú na divákovi. 

 

“Rovnako sme pristupovali aj k téme tragického úmrtia Milana Lučanského v rámci ostatnej epizódy. Mrzí nás, že spracovanie tejto témy vnímajú niektorí diváci ako urážku jeho pamiatky alebo výsmech tragického úmrtia, čo v žiadnom prípade nebolo našim zámerom. Ospravedlňujeme sa divákom, ktorých sa spracovanie tejto témy v rámci relácie dotklo,“ vyjadril sa na záver Begányi.

 

 

zdroj: rtvs.sk

foto:policiaslovakia