“Čakať na vládu už nemá zmysel!”: Kontroverzný starosta z Dvorov nad Žitavou vzal spravodlivosť do vlastných rúk…

Branislav Becík, starosta Dvorov nad Žitavou, sa postaral o kontroverziu najmä svojím vyhlásením, že súčasnej vláde vypovedá poslušnosť.

Veľmi negatívne sa ohradil voči opatreniu pravidelného testovania.

Peniaze, ktoré investoval do odberného miesta sa rozhodol použiť na nákup vitamínov či respirátorov pre seniorov žijúcich v obci.

Tentokrát sa opäť rozhodol pre radikálny krok, ktorým chce ochrániť miestnych obyvateľov.

 

Znížime nápor na nemocnice

“Neraz som sa vyjadril, že zdravie mojich obyvateľov je pre mňa prvoradé.

Po dlhých týždňoch zháňania lieku Ivermectín som dnes odovzdal prvú várku – 500 ks do ambulancie obvodnej lekárky v mojej obci,” napísal koncom týždňa na svoj Facebook starosta Becík. Je tak presvedčený, že by tento liek mal byť k dispozícii hlavne v obvodných ambulanciách a nie v nemocniciach ako plánuje vláda.

To, že by sa Ivermectín mohol či v rámci prevencie alebo včasnej liečby ešte u obvodného lekára by podľa neho znížilo nápor na nemocnice.

V statuse prehlásil, že v ich obci sa pod dohľadom miestnej obvodnej lekárky začína s liečbou ale aj prevenciou pomocou lieku Ivermectín.

“Čakať čo i len deň – ako to dnes vnímame od vlády – je v tejto situácii obrovský hazard!” podotkol Becík. Na záver si neodpustil ani opätovnú kritiku testovania, ktoré nepovažuje za liečenie. 

 

zdroj foto: https://www.instagram.com/igor_matovic_olano/?hl=sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on ““Čakať na vládu už nemá zmysel!”: Kontroverzný starosta z Dvorov nad Žitavou vzal spravodlivosť do vlastných rúk…”