Inštaláter mi vždy hovoril: „Pridaj do tejto rúry lyžicu soli“ Tieto nápady sú proste úžasné

Kedysi bola soľ považovaná za drahú komoditu. Kvôli jej nedostatku dochádzalo k nepokojom a vojenským konfliktom.

Dnes je soľ každodennou potravinou, ktorú používame takmer pri každej príprave raňajok, obedov a večere. A hoci sa spolu s cukrom čoraz častejšie nazýva „biela smrť“, nie je nutné ju okamžite zatracovať!

Lacná a absolútne neškodná soľ nám môže priniesť mnoho výhod aj v každodennom živote. Dnes si povieme o niektorých nezvyčajných spôsoboch využitia bežnej kuchynskej soli na umývanie, čistenie či osobnú hygienu.

  1. Umývanie okien v dome aj automobile

Rozpustite si 2 polievkové lyžice v 3 litroch teplej vody. Týmto roztokom môžete umývať okná či dokonca odstrániť odolné škvrny na nábytku.

поваренная соль применение в быту

  1. Jednoduché pranie

Na ochranu odevu pred zrazením a vyblednutím pridajte do práčky trochu soli. Pomocou soli a vody môžete odstrániť škvrny od červeného vína. Zmes absorbuje víno a oblečenie už len stačí dôkladne utrieť obrúskom alebo kefou.

поваренная соль в быту

  1. Pri bolesti zubov

Ak trpíte bolesťami zubov, rozpustite si trochu soli v teplej vode a vypláchnite ústa. Skôr ako tak urobíte, poraďte sa so svojím lekárom. Ak nemáte k dispozícii žiadnu zubnú pastu, môžete ju nahradiť zmesou soli a sódy v rovnakých pomeroch.

морская соль в быту

  1. Eliminácia potenia chodidiel

Môžete si robiť vodné kúpele so soľou. K tomu si do 8 litrov vody pridajte 3 polievkové lyžice soli a štvrtinu toaletného mydla. Táto procedúra eliminuje potenie a nepríjemný zápach chodidiel. Zároveň však môže vysušiť pokožku, preto je vhodné použiť hydratačný krém na nohy.

применение соли в быту

  1. Nepríjemný zápach v rúre

Po príprave rýb vám v rúre zostal nechcený zápach? Čo robiť? Ako to napraviť? Pomôže vám soľ so škoricou. Do rúry nasypte trochu tejto zmesi a na chvíľu ju zapnite. Len pár minút po zohriatí zmizne akákoľvek nepríjemná vôňa.

применение соли для ванн

  1. Čistenie striebra a medi

Váš prsteň začal opäť nadobúdať tmavý odtieň? Zmiešajte si ocot so soľou a potrite tým všetky kovové predmety. Budete prekvapení, ako sa začnú lesknúť.

соли свойства и применение

  1. Upchatý drez

Ak chcete prečistiť umývadlo, najmä to v kuchyni, nasypte do odtoku soľ a zalejte ho vriacou vodou. Po niekoľkých sekundách uvidíte, že voda dokonale odteká a znečistenie je minulosťou. Tento zlepšovák môžete použiť aj na toalete.

5 способов применения соли

  1. Peeling na kožu

Zmiešajte si kamennú soľ s levanduľovým éterickým olejom. Naneste zmes na tvár a potom ju opláchnite vodou. Ide o výborný peeling – olej zmäkčí pokožku a soľ jej vráti žiarivý vzhľad a jemnosť.

применение соли в лечебных целях