Matovič o aktuálnom dianí v politike: Myslí, si že referendum na predčasné voľby nebude mať úspech

V Sobotných dialógoch na stanici Rádio Slovensko sa premiér Igor Matovič vyjadril o aktuálnych témach v slovenskej politike.

Hovoril o chaose vo vláde, ktorý nastal počas jeho neprítomnosti a nezabudol skritizovať aj Sulíkovú politickú stranu SaS.

Navyše neverí ani v to, že by referendum strany Smer a Hlas bude úspešné. V neposlednom rade sa vyjadril aj k aktuálnej epidemiologickej situácii a stojí si za názorom častejšieho testovania.

 

Premiér vo Francúzsku, na Slovensku chaos

Počas toho ako bol Igor Matovič na stretnutí s francúzskym prezidentom Macronom, poveril vedením rokovania vlády podpredsedu Eduarda Hegera.

Vyjadril sa tak, že sa nechcel zúčastniť ďalšieho chaosu, ktorý aj tak nakoniec nastal. Po dlhých rokovaniach sa tak verejnosť dozvedela aké zmeny nastanú od budúceho týždňa až v piatok (5. februára).

„Robia bláznov z ľudí, robia bláznov z nás,“ povedal Milan Krajniak.

Pri rokovaniach totiž nastali problémy pretože sa jednotlivé strany nedokázali dohodnúť. Prezentovali sa mnohé výnimky no nie všetky boli schválené.

Tento chaos, ktorý vznikol v jeho neprítomnosti skritizoval aj premiér a rovnako sa mu nepáči aj nesúlad v strane SaS.

 

 

Nechcú oznamovať nepopulárne veci

„Opozícia nás ani raz nepodporila, huckajú ľudí proti nám,“ priznal Matovič. Vyjadril sa aj k tomu prečo sa na tlačovej konferencii zúčastnili iba členovia OĽaNO.

Podľa Matoviča nechcú iné strany oznamovať “nepopulárne veci”  čo by im mohli poškodiť. Premiér však prizvukuje to, že v súčasnej situácii “nejde o percentá popularity, ale o zdravie ľudí”

. Avšak tvrdí, že všetky rozhodnutia, ktoré padli vo vláde boli vždy vecou spoločnej dohody. Aj keď za jednotlivé uznesenia hlasovali všetci, neskôr sa v médiách vyjadrovali úplne inak.

„Ospravedlňujem sa, že som kolegu Sulíka nazval idiotom v relácii Rádia Expres, ale ja som vedel už vtedy, čo sa k nám rúti,“ vyhlásil premiér.

Po otázke či sa situácia nepodcenila, Matovič opäť zabrdol do Sulíka a jeho chyby neskorej dodávky testov. Podľa Matoviča si tak teraz žijeme “Sulíkov raj”.

 

 

Mafia sa nesmie vrátiť k moci

Vo vysielaní zareagoval na referendum strán Smer a Hlas, ktorým chcú presadiť predčasné voľby.

„Nepredpokladám, že sa nájde 50 percent ľudí, ktorí by chceli návrat mafie k moci,” prehlásil Matovič. Vysvetlil to tým, že stranu OĽaNO si ľud zvoli práve kvôli boju s korupciou. Jeho cieľom je totiž boj s mafiou, ktorá by sa už nemala dostať k moci.

Matovič prezradil aj svoje ambície v tom aby jeho vláda bola tou najlepšou na Slovensku. Chcel by tak zo Slovenska spraviť krajinu, v ktorej sa bude ľuďom dobre žiť. 

 

 

Chce viac testovať

Mimo vládnych sporov ho trápi aj to, že nás z epidemiologického hľadiská čaká ťažké obdobie. Najväčším strašiakom je britská mutácia, ktorá podľa Matoviča bude v najbližších týždňoch prevalentná až 90-95% prípadoch nákazy. Práve kvôli vyššej infekčnosti tak nastáva problém s rýchlym nárastom počtu nakazených ale aj hospitalizovaných čo sa podpíše aj na počte úmrtí.

Nepozdáva sa mu však limit platnosti antigénových testov pre lepšie okresy, ktorý je až 21 dní a sám by bol za častejšie testovanie.

Tvrdí, že v okresoch, kde sa skríning opakoval klesol počet pozitívnych prípadov o 30%. To je však o polovicu menej ako pri testovaní v novembri, problémom je podľa neho spomínaná britská mutácia.

Tá má momentálne na Slovensku zastúpenie vo výške 74% a práve kvôli tomu nie je testovanie až tak efektívne.

 

zdroj titulnej foto : peter_pellegrini / Igor Matovič

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Matovič o aktuálnom dianí v politike: Myslí, si že referendum na predčasné voľby nebude mať úspech”