“Nech si za to nesie plnú zodpovednosť.”: Strana Hlas-SD rozširuje trestné oznámenie na premiéra a ministra hospodárstva

Politická strana Hlas-SD ešte začiatkom tohto roka podala na premiéra Igora Matoviča niektorých členov vlády trestné oznámenia.

Obviňujú ich tak z ohrozenia verejného zdravia, šírenia nebezpečnej a nákazlivej choroby aj zneužívania právomoci verejného činiteľa. No po nedávnych vyjadreniach premiéra sa rozhodli svoje trestné oznámenie rozšíriť o ďalšie obvinenia.

Problémom mal byť fakt, že premiér voči Sulíkovi nevyvodil politickú či trestnoprávnu zodpovednosť.

Verejne prevzal vinu

Člen strany Hlas, Matúš Šutaj Eštok, včera informoval na svojom Facebooku o tom, že strana sa rozhodla rozšíriť trestné oznámenie.

Zmena tak mala nastať po tom ako premiér Igor Matovič pripisoval Sulíkovi smrť 4300 ľudí a ekonomické škody.

Premiér tak priznal, že po tomto je jeho vzťah s ministrom hospodárstva už čisto iba pracovný. Z dôvodu týchto zbytočných smrtí mal podľa všetkého premiér voči SUlíkovi vyvodiť politickú či trestnoprávnu zodpovednosť inak by ako jeho nadriadený mal na seba vinu prebrať.

Igor Matovič tak namiesto toho verejne vzal vinu na seba. 

Nech sa zodpovedá pred súdom a nie pred kamerami

„Môžete mi pripisovať týchto štyritisíc obetí, ja si ich beriem na svoje ramená.

Teraz čo sa mám tváriť, že tým štyritisíc obetiam sme nemohli zabrániť? Mohli sme im zabrániť, samozrejme,“ práve tento verejný výrok premiéra členov strany Hlas presvedčil o tom, že by sa trestné oznámenie malo rozšíriť. Práve preto na premiéra a ministra hospodárstva rozšírili trestné oznámenie o ďalšie skutky.

“Ak sa raz niekto priznáva k vine za smrť tisícov ľudí, nech si za to nesie plnú zodpovednosť. A zodpovedá sa z týchto skutkov nie pred kamerami, ale pred súdom,” dodal Matúš Šutaj Eštok zo strany Hlas.

 

ROZŠÍRILI SME TRESTNÉ OZNÁMENIE NA MATOVIČA A SULÍKA

Po tlačovke Igora Matoviča, na ktorej obvinil Richarda Sulíka zo…

Uverejnil používateľ Matúš Šutaj Eštok Utorok 2. februára 2021

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on ““Nech si za to nesie plnú zodpovednosť.”: Strana Hlas-SD rozširuje trestné oznámenie na premiéra a ministra hospodárstva”