Strana Hlas zvolala tlačovú besedu: Predčasné voľby, trestné oznámenia a kritizovanie premiéra s členmi vlády

Presne pred týždňom sa konala tlačová beseda politickej strany Hlas-SD. Na nej zakladateľ tejto strany a expremiér Peter Pellegrini hovoril o aktuálnej situácii. Venoval sa hlavne pandemickej situácii, ktorú vláda podľa jeho slov nezvláda. Včera (11. januára) tak zvolal ďalšiu tlačovú besedu, kde prezradil posun v otázke predčasných volieb či trestných oznámení, ktoré chceli ako strana podať na premiéra a niektorých členov vlády.

 

Hneď na začiatku tlačovej besedy tak potvrdil, že ešte minulý piatok (8. januára) podala strana Hlas-SD návrh na skrátenie volebného obdobia súčasnej vlády. Potrebu predčasných volieb tak odôvodnil tým, že súčasná vláda nezvláda ani základné riadenie štátu a nevie našu krajinu vyviesť z krízy. Podľa jeho slov by sa predčasné voľby mali konať 4. septembra 2021, kedy sa majú rozdať “nové karty” aby si občania mohli vybrať koho chcú na čele vlády. 

 

 

Zároveň dodal, že strana podala aj trestné oznámenia na premiéra a niektorých členov vlády tak ako sľúbili minulý týždeň. Pellegrini tvrdí, že premiér a niektorí poslanci tak ohrozujú verejné zdravie, zneužívajú právomoci verejného činiteľa či šíria nebezpečnú a nákazlivú chorobu. Problémom mali byť údajne nekvalitné antigénové testy, o ktorých mal verejne Matovič hovoriť tak, že by nimi netestoval ani psa.

Rovnako tak skritizoval aj kvalitu testov s ohľadom na falošnú negativitu, kedy sa možno aj chorí ľudia vrátili k svojim rodinám a doplatili na to životom.

 

 

Papalášizmus a amatérizmus

Pellegrini zhrnul aj udalosti posledných dní, ktoré podľa neho len opäť potvrdzujú potrebu predčasných volieb. Išlo tak o údajný zoznam predčasne zaočkovaných ľudí celebrít čím narážal na škandál so zaočkovanou bývalou tenistkou Dominikou Cibulkovou. Tvrdí, že ak týmto chcú propagovať potrebnosť vakcín považuje to za amatérizmus, keďže momentálne nemáme dosť vakcín.

Považuje to aj za absolútne zlyhanie ministerstva zdravotníctva aj ministra Krajčího na čele s premiérom Matovičom.

Ministra hospodárstva Sulíka nazval neschopným a skritizoval ho, že “uprednostnil slniečko v Dubaji pred vlastnou krajinou, vlastnou krízovou situáciou, nedokáže ani obstarať to čo mu premiér nakázal”. Vyjadril sa aj k “papalášskej výnimke” podľa jeho slov nepotrebného podpredsedu vlády Holého.

Chcel by tak vedieť, kto z kompetentných má rovnakú výnimku. “Neviem či má skafander alebo imunitu,” poznamenal k Holého výnimke, ktorý po návrate z Británie nemusel absolvovať testy ani karanténu.

 

Celý záznam z tlačovej besedy Hlasu-SD si môžete pozrieť tu:

🔴 Tlačová beseda k aktuálnej situácii

🔴 Tlačová beseda k aktuálnej situácii

Uverejnil používateľ Peter Pellegrini Pondelok 11. januára 2021