Pavlína Matovičová o dezinformáciách na internete: “Heslo dnešnej doby je: neverte všetkému, čo čítate/počujete/vidíte.”

Čo sa týka hoaxov, dezinformácii či rôznych konšpiračných teórii, tie tu boli od nepamäti no doba internetu ich iba posilnila. Ako sa vraví:

“Dobré sa chváli samo, ale zlé chýry sa šíria mimoriadne rýchlo a pretrvávajú.”.

Práve počas pandémie koronavírusu sa denno denne stretávame s rôznymi “poohýbanými” faktami, ktoré vedia zatieniť mozgy davom.

Na internete sa šírila aj dezinformácia týkajúca sa premiérovej rodiny, ku ktorej sa vyjadrila aj Matovičova manželka Pavlína. 

 

Ide proti vlastnému manželovi?

Okrem dezinformácii o koronavíruse ako takom je atakovaná aj vakcinácia, ktorá by si mala s chorobou poradiť.

Napríklad, kampaň na očkovanie spochybnil v priamom prenose bývalý premiér, Peter Pellegrini, ktorý sa však následne ospravedlnil.

Kritike však čelila aj Pavlína Matovičová, o ktorej sa na internete šíril hoax tvrdiaci, že odmieta očkovanie.

To však zmysel nedáva, keďže by takto vlastne išla proti vlastnému manželovi, ktorý by sa očkoval medzi prvými. No Matovič si po prekonaní koronavírusu si na vakcínu musí počkať. 

 

 

Neverte ničomu!

“Heslo dnešnej doby je: neverte všetkému, čo čítate/počujete/vidíte. Aj mne známy poslal status od ´môjho manžela´, kde to uvádza, no bol to podvrh. Stačí si to skontrolovať s manželovým facebookovým profilom. No máme šikovných falzifikátorov, len neviem, kde majú svoje hniezdo, v ktorej krajine,” vyjadrila sa Pavlína Matovičová pre portál Šarm. Sama tak počas plošného testovania pracovala ako dobrovoľníčka a dokonca bola ochotná zaočkovať sa ako prvá.

Chcela tak Slovákom ukázať, že nemajú dôvod na strach z vakcíny.

 

zdroj: sarm.pluska.sk