74-ročná žena je príkladom toho, že zdravý životný štýl sa dá dosiahnuť v každom veku

Ak navštívite profil tejto dámy, uvidíte, že jej mottom je: „Keď to dokážem ja, zvládneš to aj ty.“ Svoju cestu k zdravšiemu životu zahájila ako 70-ročná. Zúfalo potrebovala zmenu, pretože aj chôdza po schodoch bola pre ňu mimoriadne bolestivá v dôsledku artritídy a nedostatku formy. Z tohto dôvodu sa rozhodla zmeniť svoj život a investovať do fyzického a duševného zdravia.

Dcéra Michelle sa stala jej motiváciou

Joan veľmi dobre vedela, že ak nezmení svoj životný štýl, lekár jej zvýši množstvo liekov. Michelle s plačom prišla k Joan a povedala jej, že ak niečo neurobí, skončí v sanatóriu. Vtedy Joan začala chodiť medzi skupinku žien, ktoré boli odhodlané zmeniť svoje každodenné návyky. Postupom času sa jej výkon začal zlepšovať a kilá začali klesať.

https://www.instagram.com/p/CRG_CGBjfw4/

Za necelé 4 roky schudla takmer 70 kíl a dosiahla svoju cieľovú váhu. „Momentálne je mojím cieľom pokračovať vo zdvíhaní ťažších váh a držať sa návykov, ktoré som si vytvorila od začiatku tejto premeny.“

Samozrejme, boli chvíle, kedy to chcela vzdať.

„Nechcela som sa vrátiť tam, kde som začala. Vedela som tiež, že ak sa nebudem držať tohto životného štýlu, zničím si svoje zdravie. Nechcela som skončiť v nemocnici ani v sanatóriu.“ Vedela, že jej tempo je pomalé, ale bola presvedčená, že jej tvrdá práca sa vyplatí do konca života.

Teraz sa už cíti ako iný človek.

Je si istejšia pri cvičení v posilňovni a rozumie, v čom spočíva tvorba zdravých a vyvážených jedál. Teraz konzumuje 5 jedál denne, berie doplnky výživy a trénuje 5 dní v týždni. 2 dni voľna venuje relaxácii a tráveniu času s rodinou.

https://www.instagram.com/p/CQUKFImDMVw/

Naučiť sa pracovať s technológiou nebolo ľahké.

„Moja dcéra bola tá, ktorá ma prihlásila na Instagram. Keď som začala písať o svojom príbehu, začalo ma sledovať čoraz viac ľudí.“ Boli však chvíle, keď plakala nad tým, že sa nevedela rýchlo naučiť pracovať s mobilom. Nikdy sa však nevzdala svojho cieľa a pokračovala.

Z vlastnej cesty sa naučila toľko, že pomáhať ostatným robiť to isté má pre ňu veľký význam. Chce, aby všetci vedeli, že cesta nie je ľahká, ale chce dať ľuďom sebavedomie, aby začali.

https://www.instagram.com/p/CMM0bnMjKyd/

Jej rada je držať sa svojho plánu a nevzdávať to.

„Premena je ťažká, ale stojí za to. Ak ešte len začínate, robte, čo môžete. Možno prejdete iba 3 bloky, nevadí, je to v poriadku. Začnite pravidelne chodiť, až kým sa vám nepodarí zájsť vždy o niečo ďalej.“

https://www.instagram.com/p/CJYkBV0jS8h/

„Potrebné je aj sledovanie príjmu potravy a tekutín pomocou bezplatných aplikácií.“ Jej dcéra Michelle, ktorá ju vyškolila, hovorí, že pre ľudí, ktorí chcú zmeniť svoj život, je nevyhnutné zmeniť myslenie. Je to duševná sila, ktorá im dáva potrebnú motiváciu k lepším výkonom a odvahu bez toho, aby sa báli zmien.

 

Zdroj: brightside.me

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “74-ročná žena je príkladom toho, že zdravý životný štýl sa dá dosiahnuť v každom veku”